Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #prawo #januszebiznesu #oszukujo
Zamówiłem u Janusza biznesu silnik do mojego samochodu bo wg mechanika nadawał się tylko do wymiany i jak się okazało silnik, który dostałem jest niesprawny i nie nadaje się do użycia, wg mechanika to szrot.
Zadzwoniłem do Janusza z opisem sytuacji, że zwracam mu ten sprzet. Oczywiście Janusz oszalal. Dowiedziałem się także że mam prawo domagać się zwrotu pieniędzy za sama rzecz, ale także za koszty jakie poniosłem tj. Wsadzenie i wymontowanie silnika, wszystkie oleje i inne pierdoły. Poinformowałem o tym Janusza ale ten wpadł w furię na samą myśl o jakimkolwiek zwrocie no i nie szło się dogadać więc zapowiedziałem mu podjęcie dalszych działań. I teraz pytanie do was jakie mam prawa, co i jakimi metodami mogę wywalczyć i jak postępować ?
  • 16
@MarianoaItaliano silnik zamówiłem telefonicznie, bo na aukcji allegro mieli podobny ale taki jak chciałem okazało się że też mają . Janusz prosił o kupno poza allegro bo prowizja droga, niepotrzebnie się zgodziłem. Oczywiście utrzymywał że silnik sprawny. Nie było mowy o żadnym silniku na części. Na silnik mam wystawiony dowód zakupu od firmy Januszex
Janusz prosił o kupno poza allegro bo prowizja droga, niepotrzebnie się zgodziłem


@limitless93: To oczywiście nie ułatwia sprawy bo mogło by pomóc założenie sporu w Allegro, ale tak czy tak dobrze że masz wystawiony dowód zakupu.

Oczywiście utrzymywał że silnik sprawny. Nie było mowy o żadnym silniku na części. Na silnik mam wystawiony dowód zakupu od firmy Januszex



Kodeks Cywilny ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U.
@limitless93: Między nami, o jak dużą kwotę się tu toczy gra? Czy po prostu tak dla zasady żeby nauczyć Janusza :]

No bo wiesz, te 100 czy 200 złotych to jeszcze można pal sześć, szkoda czasu po tych naszych sądach chodzić a na drugi raz to podpisać jakąś umowę co do zgodności w sensie że oświadczenie że zobowiązuje się oddać za montaż i demontaż jakby było coś nie tak.

Mam zdecydowanie
@MarianoaItaliano chodzi o koszt wyjęcia starego silnika, włożenia tego niesprawnego, i wyjęcia go po to żeby im odesłać. Sam silnik z wysyłką kosztował 2500, każde wyjęcie/ włożenie silnika to 500 zł plus do tego pierdoły typu oleje filtry itp, i jeszcze Janusz odmówił zapłaty za przesyłkę zwrotu silnika (200zl)