Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,
To pytanie się pewnie przewija tu co chwilę ale zapytam-jaki darmowy program CAD polecacie na dzień dzisiejszy? Jestem totalnym laikiem, nie będę z niego korzystał zawodowo, nie znam żadnego języka programowania więc raczej taki w którym większość można wyklikać, raczej głównie do zabawy, ot żeby sobie hobbystycznie w wolnym czasie coś porobić bo klocków Lego już nie mam. Zakładam że zastosowanie ma znaczenie, nie wiem co mogę powiedzieć, mam kilka pomysłów, głównie prostych konstrukcji zaczynając od projektu biurka czy półki a kończąc na bardzo prostych mechanizmach pokroju kilku kół zębatych, jakbym złapał bakcyla i miał kiedyś nadmiar hajsu to może w przyszłości bym sobie sprawił drukarkę 3D i coś wydrukował, ale to bardzo odległa perspektywa i bardziej zaawansowanego wykorzystania moich modeli nie przewiduję
#pytanie #pytaniedoeksperta #cad #druk3d #hobby
  • 6
@gizmo930: @9_pasazer_nostromo: @BobekNierobek: @qdt2k:

Ile osób tyle różnych odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale widzę że Fusion 360 najbardziej plusowany i z tego co pobieżnie przeczytałem wygląda na to że jest darmowa roczna licencja dla hobbystów więc spróbuję zabawy z nim

FreeCADa sobie akurat wczoraj zainstalowałem przed zapytaniem tutaj, nie miałem jeszcze czasu odpalić i w sumie zastanawia mnie czy jest sens próbowania, czy