Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@atencjaqueen: o dzięki za merytoryczną odpowiedź, z tego co wiem nie miała nigdy silnych reakcji alergicznych, na razie chyba rumień przestał się powiększać po antybiotyku, ale właśnie ze względu na to, że nie wiadomo co to mogło być to się obawiam
@En1u Z tego co wiem to w przypadku boleriozy rumień występuje dopiero po jakimś dłuższym czasie ok. tydzień lub dwa także jak to jest świeża sprawa to raczej nie ma się co martwić. Moja mamę kiedyś też cię ugryzło w ten sposób. Bardzo duży plackowaty rumień na połowie uda. Podejrzewalysmy jakiegoś pajęczaka no ale nie ma nic co by mogło wskazywać dokładnie co to było. W każdym na następny dzień poszła z
@En1u ja bym się przesadnie nie martwił. Zazwyczaj na ugryzienia komarów czy innych meszek reaguje normalnie a ostatnio trafiło mi się coś podobnego jak na zdjęciu. Swedzialo jak cholera, nawet bolało, znikło z tydzień i to tak, że w sumie cały czas było takie samo i nagle bum praktycznie nie ma.
@En1u tez nigdy nie mialam zadnej reakcji dopoki w ubieglym sezonie nie zaczelam miec bąbli pare mm/plam po ugryzieniach meszek, a pogryziona bylam cala :/ Od tak sie pojawilo. Pamietaj, ze moglo ja ugryzc cos, co nie wystepuje w Polsce i stad tak silna reakcja. Jesli zaraz po wygojeniu pozostanie ciemna plamka, niech walczy z nia od razu, bo potem tego przebarwienia ciezko juz sie pozbyc :(