Wpis z mikrobloga

Ogniskowa 24 mm, f/2, ISO 1600, mozaika 6 kadrów, każdy po 60 sek.


@namrab: Oj to już na granicy przesunięcia było. Bawiłem się jakiś czas temu zdjęciami nieba... 1m 15s już było popsute. Moje fotki jednak mimo sporej czułości wyszły słabo - no wiem, w PL jednak o tej porze galaktyka nie jest dobrze widoczna... ale jednak (do tego jednak obiektyw 'zbiera' za mały kąt). Podrasowywałeś jakoś te fotki? Poniżej moja
PanWiatrak - > Ogniskowa 24 mm, f/2, ISO 1600, mozaika 6 kadrów, każdy po 60 sek.

...

źródło: comment_Hmt1gREOaLpmg6W4KGMHxkrbiAfhhBoy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@namrab: czy ja mógłbym prosić o wyjaśnienie jak się robi tego typu zdjecia? Ja jak robię długie naświetlanie, to zanim zacznie być widać przesuwanie nieba, to zdjęcie i tak wychodzi z czarnym niebem i gwiazdami. Żadnych dróg mlecznych nie widać. Jak ty to robisz????????? Dlaczego to jest takie kolorowe????????
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: Elegancko. Tydzień temu byłem na wsi koło Czaplinka, gdzie trafiłem akurat na bezchmurne niebo. Droga Mleczna była fenomenalnie widoczna (we Wrocławiu jak i innych wielkich aglomeracjach takiej nigdy nie zobaczymy), jednak nie miałem czym tego uchwycić ()
  • Odpowiedz
@looongier: potrzebujesz: statywu, głowicy astronomicznej, aparatu z szerokokątnym obiektywem, wężyk spustowy:) troche cierpliwości w ogarnięciu sprzętu, ciemnego nieba. Później zestackować cały dobry materiał i powyci ągac detale w jakims programie graficznym. Pozdro
  • Odpowiedz
@Nooser: Nie wiem co rozumiesz przez bardzo dobre zdjęcie, ale próbować można już na kilkaset złotych i jakieś efekty beda. Moje foto z zestawu za 700 zł (Aparat+obiektyw +statyw).Z budżetowych aparatow dobry jest canon 1100d . Fota z niego tylko z prowadzeniem
https://web.facebook.com/ksiezycowelove/photos/a.1641930842764293.1073741827.1641928952764482/1792230164401026/?type=3&theater
Artktur - @Nooser: Nie wiem co rozumiesz przez bardzo dobre zdjęcie, ale próbować moż...

źródło: comment_fdusv7iKQ4ogRf2O5JrURqt8ILhMD9p9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nooser: statyw pod teodolit najlepiej drewniany(używkę można za 300 wyhaczyć) jest cięzki stabilny, chyba że zalezy ci na mobilnośći to coś lekkiego fotograficznego, sam obecnie jestem w trakcie testów mobilnego benro A1180T i wychodzi wszystko w miarę stabilnie a to jakies 300zl, głowica astronomiczna - SW Star Adventurer (uzywam sam) ok.1600zl, widziałem projekty ręcznych prowadzen np. Fastron i tu już tylko materiały Cię kosztują i lunetka polarna, aparat z szerokokątnym obiektywem
  • Odpowiedz