Wpis z mikrobloga

44 stopnie i taka panika? W Egipcie w Dolinie Królów potrafiło wychodzić ponad 50 i normalnie całe rodziny z dziećmi zwiedziały wszystko.


@kuzyn123: tyle ze chyba nie trzeba schodzic a potem wchodzic 1,3km. Po plaskim mozna sobie chodzic, szczegolnie jak za zaketem jest klimatyzowany autokar :)
  • Odpowiedz
@jeanpaul: Troszke idzie w górę, jakiś kilometr od autokaru. Jest jeszcze po drugiej stronie góry świątynia, ale tam podwoziły meleksy (tylko trzeba było na nich stać bo siedzenia jak z piekła)
  • Odpowiedz
Troszke idzie w górę, jakiś kilometr od autokaru


@kuzyn123: aha troszke w gore i meleksem mozna podjechac. To pomysl ze musisz wlez na piechote na obiekt o wysokosci 10 piramid cheopsa. Moze da ci to wrazenie wysokosci. Tutaj masz moje zdjecie kawalka drogi i widok z googla. Mam wrazenie ze sporo mamus spod Cheopsa odpuscilaby sobie po 200 metrach schodzenia :) Zreszta tak wlasnie bylo.
jeanpaul - > Troszke idzie w górę, jakiś kilometr od autokaru

@kuzyn123: aha trosz...

źródło: comment_X5Ua578GjoJRWOSEAWwv7ZC2Wcm1gqHO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@namrab: Mega zdjęcie, ale czy te chmury to aby na pewno zjonizowane atomy tlenu, czy może jednak kolorowe szumy od wyciągania?

Droga ta zabawa z głowicą astronomiczną :(. Bez głowicy jednak dosyć trudno tak naświetlić gwiazdy, żeby dało się to wyciągnąć :/.
  • Odpowiedz
@karpello: Nie mam w USA softu do obróbki zdjęć z kamerki ASI1600MM. Do Polski wracam 3 września, fotka z zaćmienia będzie jakiś czas później. Nie potrafię określić, ile mi zajmie ogarnięcie materiału, bo nigdy wcześniej nie robiłem całkowitego zaćmienia.
@RicoElectrico: Tak, po polsku nazywa się poświata niebieska, ale osobiście nie lubię tej nazwy, bo jest zielona ;)
@StaraSzopa: Ciemny pas to pobliskie mgławice pyłowe zasłaniające to, co jest dalej.
  • Odpowiedz
@namrab:
1. Wrzuć kłaliti kontent
2. Ładne zdjęcie, droga mleczna wow
3. Większość wykopków twierdzi, że Milky Way to baton z fragmentów drogi mlecznej
4. Druga większość wykopków wie lepiej, że przecież niebo jest czarne a nie brunatne xD
5. Wykopki wrzucają zdjęcie kalmarów jako krążków cebulowych xD
6. #!$%@? w rzeczy samej

Wykop w pigułce.

A Twoje foto jest zajebiste ;]
  • Odpowiedz
@looongier przy krótkich obiektywach (10mm-20mm) i czasie naswietlania do 60s niespecjalnie widac jakos ze ziemia jest pojechana. Ja robie sesje po 180s to wtedy juz to widac mocno. Tak, photoshop nadaje sie do tego bardzo dobrze. Zabawa polega na odpowiednim ustawieniu krzywych, poziomow i pracy na maskach.
  • Odpowiedz
@mactrix: Moze i struktury zobaczysz, ale tego co na zdjeciu wrzuciles to na pewno nie. Wiem, bo w Szwecji mam taka ciemnosc, ze w PL ze swieca ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: takiej szukac.

@looongier: No wiadomo, ze to "photoshop" skoro napisal, ze mozajka 6 zdjec. Na dodatek magia lightrooma, masek i rozjasniania. Tu masz swietnie wyjasnione krok po kroku
  • Odpowiedz