Wpis z mikrobloga

@OldPike: Jeszcze bardziej potaniony klon Anet :D
Zepsuć się może wszystko. Przede wszystkim zasilacz.
Płyta sterująca też nie budzi zaufania swoim wykonaniem (nawet na zdjęciach widać krzywe wtyczki).
Dodatkowo może być kłopot z przygotowaniem aktualizacji firmware - nowe wersje Merlina czy SkyNet3D dają sporo ficzerów.
Lepiej kilka euro dodać i pójść w Anet A8/A6/A10 cokolwiek. Ale tam też pierwsze co dla świętego spokoju do wymiany to zasilacz.
@OldPike: Taką kupiłem sobie jako pierwszą do nauki, o co w druku 3D chodzi. Po dodaniu 100 Euro na tuning wydruki są super i teraz na niej drukuje potrzebne części do skończenia drugiej, "autorskiej" drukarki z dwiema głowicami.
Ale to jest skarbonka czasu, nerwów i pieniędzy!
@OldPike: Zależy czego oczekujesz. Jak widzę tragiczne wydruki ludzi na różnych stronach hobbystycznych, gdzie gołym okiem widać zaciągnięcia materiału, przesunięcia warstw etc. to mi oczy krwawią. A autorzy są zadowoleni.
Moja drukarka po złożeniu model poglądowy wydrukowała idealnie. Ale bardzo wolno.
Żeby nieco przyspieszyć druk i zachować jakość trzeba mi było się namęczyć.
Może miałem szczęście z egzemplarzem, może złożyłem starannie - nie wiem.
Jeśli druk średniej wielkości elementu trwa kilka
@qdt2k: takie rzeczy, o ktorych mówisz to też by mnie denerwowały, czas druku ma mniejsze znaczenie. Wiadomo że nie oczekuję super wydruku z drukarki w takiej półce cenowej, ale chciałbym żeby model nie był poprzesuwany, czy zniekształcony.
Dzięki za te wszystkie informację, bardzo mnie kusi żeby kupic
@OldPike: Ja się skusiłem i nie żałuję. Mam teraz kilogramy części zamiennych i sporo wiedzy zdobytej. W sumie w te zabawki utopiłem dobre 500-600 Euro :D Ale kilka razy się przydało zawodowo i nie żałuję.
@qdt2k: a jeszcze na koniec, co polecałbyś dokupić z akcesoriów na początek? Nie chodzi mi o rzeczy do tunningu, a raczej co bym potrzebował, poza drukarką i filamentem, żeby spokojnie zacząć i wydrukować kilka modeli
@OldPike:

Jeśli masz już zapłacić te 600 zł, to ja jednak wybrałbym tę, którą sam mam, czyli Anet A8. Dla mnie wydruki są wystarczającej jakości, do tego jest bardzo duża społeczność wokół tej drukarki, więc jest kogo pytać. Jest też dużo dodatków, które sam możesz wydrukować, a które poprawią funkcjonowanie drukarki. I dla mnie najważniejsze, składasz ją sam, krok po kroku, więc przy okazji uczysz się jak działa i wiesz co
@OldPike:
Z dużych akcesoriów:
zasilacz ATX dla własnego bezpieczeństwa (lub chociaż na początek wmontowanie fizycznego wyłącznika przed standardowym zasilaczem)
płytkę z mosfet'em (tzw. hot bed power expansion module, czy jak to zwą Chińczycy) żeby odciążyć główną płytę od przepuszczania dużego prądu, jaki jest potrzebny do grzania stołu (kolejny punkt, gdzie te drukarki się palą)
lepsze wentylatory do chłodzenia głowicy drukującej (standardowe są głośne i padają szybko)
dysze! Porządne dysze za kilka(naście)