Wpis z mikrobloga

xD wracajac do wczorajszego wpisu link

1. dzis w firmie sobie normalnie pracuje spuszczajac sie jak sobie skompilowalem jadro.
2. #!$%@? internet mi nie dziala... wtf
3. wlaczam analyzer czyli "ping server >> ping txt"
4. #!$%@? 5% paczek utraconych, jak tu pracowac. co chwile trace polaczenie z wifi...
5. google wykazalo ze moj wifi network adapter ma #!$%@? drivery xD
6. Ok installuje nowe, jakies losowe komendy o ktorych nie mam pojecia i nic mi nie mowia. https://medium.com/@elmaxx/rtl8821ae-wifi-drivers-in-ubuntu-16-04-4c1286524afa
7. po reboocie nie mam wifi interfejsu... #!$%@?

i na tym sie skonczyla moja przygoda z linuxem jako dekstop. #!$%@? ten system. jest on darmowy tylko jak twoj czas sie nie ma wartosci.
#linux #windows #systemyoperacyjne #sysop
  • 8
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: A trzeba było z menadżera sterowników zaznaczyć ikonkę. Oczywiście o ile pingi to wina sterowników, bo tego nie sprawdziłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może dobrze zrobiłeś ostatecznie
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: Kompilowałeś jądro?! Po kiego grzyba?! Też mam w swoim apku RTL8821AE. Były z nim problemy jak lapka kupiłem (podczas pracy potrafiło rozłączyć i jedynym rozwiązaniem było usunięcie i ponowne załadowanie modułu co nie zawsze działało), kernel 3.16 ale na obecnym stabilnym debianie (wersja 4.9) działa out-of-the-box.
  • Odpowiedz
@jucio: xD to jest raczej:
nie dziala rura wydechowa w moim passacie ktorego skladal za poldarmo czlowiek w jakiejs piwnicy wiec wracam do mojego merca, nowiuskiego z comiesiecznymi updatami i nie musze sie przejmowac o zadne glupoty
  • Odpowiedz
Ok installuje nowe, jakies losowe komendy o ktorych nie mam pojecia i nic mi nie mowia


Pojechałem na stację paliw zatankować, wsadziłem jakiś losowy pistolet z dystrybutora do baku i leję. Parę kilometrów za stacją silnik dał dupy. Koniec. Nie pojedzie dalej. I na tym się skończyła moja przygoda z samochodami. #!$%@?ę taki środek transportu i wracam do domu piechotą po rower.
  • Odpowiedz