Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda tak. 22 lata, komornik ściąga alimenty od ojca w wysokości 400zł. Pracę podjąłem w czerwcu 2016, więc od tej pory alimenty nie powinny mi przysługiwać. Wychodzi, że mam do oddania około 6000. Jednak czy jeśli ojciec nie wniesie sprawy przeciwko mnie o zwrot tej kwoty, to może mi coś grozić, czy kasa zostanie u mnie? Dodam, że ojciec jest zadłużony u państwa, przez to, że przez spory okres mojego życia dostawałem alimenty z FA, więc ojcu rósł dług. Mam szykować te 6000 i się bać jakichś odsetek, czy jeśli ojciec nieogarnięty i sam sprawy nie założy to sprawy nie było?
#prawo #alimenty #komornik
  • 7
@Adziorroo koleżanka dostawała alimenty na dziecko od ojca tego dziecka. Do oddania ma prawie 7.000zł bo przez prawie rok ukrywała dochód z avonu, przez te 12 miesięcy otrzymywała nadprowizje i zapomniała o tym, było to około 150zł. Także Ciebie też dopadną.
Ojciec nic nie zgłaszał, alimenty szły przez komornika.
@Adziorroo nie, chodzi o to, że nieświadomie ukryła dochód w wysokości około 150zł a rozliczyła to na picie i się dopatrzyli. Nie wiem jakie odsetki dostała ale zwraca bo komornik siadł na nią.