Wpis z mikrobloga

Od paru lat próbuję prowadzić z żoną budżet używając MS Money. Niestety totalnie nie wychodzi nam wpisywanie wydatków na bieżąco. Mam dość aktualnie zapisane wydatki dwóch z trzech kont, ale jedno konto gdzie jest bardzo dużo transakcji (głównie jedzenie), jest bez zapisanych wydatków przez ponad rok. Wydatki gotówkowe też mam praktycznie niewpisane przez długi okres - ale te w przeciwieństwie do konta są niemożliwe do wpisania na ten moment.

Mam wrażenie, że money jest zbyt skomplikowane jak dla mnie. Rozumiem wszystko co tam się dzieje, ale jak mam wpisać jakiś wydatek to mi się odechciewa.

Widziałem w internecie aplikacje kontomierz - generalnie wygląda dobrze, automatyczne odczyt z kont bankowych i obsługa appki. Jednak jestem bardzo sceptyczny co do zostawiania takich informacji gdzieś u kogoś na serwerze. Do tego ryzyko, że całe te dane kiedyś przepadną.

Nie wiem na ten moment czy starać się to naprawić co mam w MS Money, czy może zacząć od nowa. Jak się zmotywować do prowadzenia tego budżetu? Jak wy sobie radzicie z prowadzeniem budżetu domowego (o ile to robicie)?
#budzetdomowy #budzet #wydatki #pieniadze #pytanie #money #kontomierz
  • 2