Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że nic mnie tak nie buduje jak Ukraińcy w Polsce. Po tylu latach gnoju i znoju, po tylu latach dziadostwa przyjeżdżają do nas ludzie i mówią "Tak, chcemy tu żyć, bardzo nam się tu podoba. Jeżeli nas przyjmiecie, to my chętnie się tu osiedlimy, wychowamy dzieci i będziemy pracować". O ile w zeszłym roku widać było u nas mnóstwo pojedynczych pracowników, tak w tym widzę napływ rodzin, par czy małżeństw. Na zakupach rodzina z córką. Na siłowni łamanym polskim jakiś koksu pyta uprzejmie czy skończyłem ćwiczyć. Na stacji benzynowej do Ukrainki ekspedientki podchodzi Ukrainka żeby zapłacić i wraca do starego auta (na polskich blachach!) do męża i dziecka w foteliku.

Co najlepsze, ci Ukraińcy normalnie zawyżają poziom. Powiedzmy sobie szczerze, że oni w dużej mierze zasilają naszą klasę pracującą i w ramach tej klasy, to są pieprzone prymusy. Przestępczości generują mniej, niż można by się spodziewać (dwa miliony Ukraińców w Polsce i żadnej większej afery!). Nie zaczepiają na ulicach. Nie cwaniakują. Gadałem z byłym naczelnikiem komendy w mieście 30k. Ukraińców parę setek do pracy przyjechało, a przez cały rok nie było do nich ani jednego zgłoszenia. Ani jednego! W sklepach uprzejmi. Język znają, a jak nie znają, to się uczą. Dzieci do szkoły posyłają. Samochody kupują w Polsce i rejestrują u nas.

Nic dziwnego że Zachód się #!$%@?. Oni mają imigrantów którzy rozsiewają gnój gdzie się tylko znajdą. Kradną, rabują, biją, obrzezają dziewczynki, żenią się z nieletnimi, żyją na socjalu i prezentują generalny #!$%@? na wszystko. Oczywiście nie wszyscy, większość z nich to normalni, uczciwi, dobrzy ludzie, co nie zmienia faktu, że pojawiły się takie zjawiska społeczne i są to problemy, które ich bolą. My dostaliśmy takich, którzy pracują, są uprzejmi i wręcz zawyżają poziom w społeczeństwie - wysłaliśmy do UK najgorszych Sebów kiedy szalało bezrobocie, a jak brakuje rąk do pracy, to w ich miejsce wskoczyli sąsiedzi ze wschodu. Wygraliśmy los na loterii z tymi Ukraińcami. Oby tylko tego nie #!$%@?ć.

#ukraina #polska #imigranci #europa
  • 118
aktualnie pracuje w fabryce, jest Ukrainiec który robi same nocki + kilka godzin zawsze nadgdzin z rana, chociaż jest system 4brygadowy, w rok czasu kupił już 3 albo 4 mieszkania na ukraine, wyremontował i najmuje ^^


@l1pka: Nie wiem ile zarabiacie w tej fabryce, ale nawet gdybyście zarabiali tyle co w UK, będzie to za mało by kupować hurtowo mieszkania na ukrainie - nawet takie do remontu ( ͡° ͜
(na polskich blachach!)


@mirekmirkowski: Po co ten wykrzyknik? Wiesz w ogole po ile u nich sa auta? Kupują u nas nawet ci ktorzy mieszkają na ukrainie, po mimo tego, ze auto na polskiej rejestracji musi co 5 dni przekroczyc granice. Cały Lwow jeździ na polskich blachach

Co najlepsze, ci Ukraińcy normalnie zawyżają poziom. Powiedzmy sobie szczerze, że oni w dużej mierze zasilają naszą klasę pracującą i w ramach tej klasy, to
Kolega prowadzi dwie restauracje, przerobił juz 30 Ukraińców i mówi, ze żadnego juz nie zatrudni. Godzinami można opowiadać.


@fanACDC: Ja też słyszałem duzo narzekania, wiec nie wiejm o czym autor wpisu pierdzieli. W akedmiku mieszkałem z ukraincami i wyrobili sobie opinie syfiarzy. Oprocz tego, ze nie myją rąk po sraniu i szczaniu, to zdarzały sie p0rzypadki, ze papier zamiast spuścic w kiblu wyrzucali do kosza. Raz tez do jednego mowie, że
ę), a u nas, jak zauważyłeś, są uprzejmi?

Ktoś na wykopie, kto podobno zna tamtejszą mentalność napisał, że oni mają tak zakodowane w głowach ze względu na to, że byli częścią związku radzieckiego. Podobno są mili w kontaktach prywatnych, ale w pracy są mało mili.

Czy może wiesz, dlaczego ukraińscy kierowcy są mniej uprzejmie niż polscy kierowcy? W Polsce jest sporo większa szansa, że kierowca ustąpi pieszemu stojące


@robert-maslowski: prawda, sowiecka
@mirekmirkowski: ostatnio sprzedawalem samochod i ukraincy przyjechali kupic, bardzo w porzadku ludzie, bylismy na stacji diagnostycznej sprawdzic auto to diagnosta nic od nich za to nie chcial to i tak mu dwie dyszki rzucili i tak jak mowisz rodzina z dzieckiem przyjechala. Gosciu mowil, ze od 3 lat w Polsce i chce tu zostac. My narzekamy u nas, a jak oni musza miec #!$%@? skoro im sie tu dobrze zyje xd
ale pieprzysz smuty. Jestem typowym krakowskim korposzczurem, w firmie mam wielu Ukraińców i nie powiem o nich złego słowa. Mówią po polsku, są bardzo pomocni i pracowici. A firma wcale nie zatrudnia ich dlatego, że są tańsi (bo na krakowskim rynku pracy nie są).


@inspektor_erektor: no super jeden przypadek na tysiac. reszta robi w budowlance na magazynach i na produkcjach
@mirekmirkowski: pracowałam przez rok w gastro z wieloma Ukrainkami, lepiłyśmy pierożki w jednej z popularnych pierogarni. Większość pracowita, chce się uczyć polskiego (i idzie im to nieźle!), pomocna, można było z nimi pogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, czasem jak w każdym zespole były spięcia, ale większość przechodziła szybko bez większego echa. Uczciwie pracują. Starsze żyją w Polsce z rodziną, dzieci uczą się w szkole z dobrymi