Wpis z mikrobloga

#ciekawoski #religia #morderstwo #chrzescijanstwo #wiara #katolcyzm #egzorcyzmy #mirkomodlitwa

Anneliese Michel (1952-1976) była niemiecką katoliczką, która przez 7 lat była torturowana przez księży i swoich rodziców, zanim te tortury doprowadziły do śmierci dziewczyny. Choroba Anneliese zaczęła się w 1968 roku od drgawek epileptycznych, dziewczyna miała wtedy zaledwie 17 lat. Neurolog w klinice psychiatrycznej w Würzburgu zdiagnozował u niej napady grand mal (toniczno-kloniczne). Wkrótce pojawiły się u niej również objawy psychiczne. Annelise zaczęła doświadczać halucynacji podczas modlitwy i zaczęła się dziwnie zachowywać. Pewnego razu zlizała swój własny mocz z podłogi, zaczęła jeść pająki, muchy, a nawet węgiel. Innym razem odgryzła głowę martwego ptaka. Któregoś razu weszła pod stół i siedziała pod nim przez dwa dni szczekając. Często było słychać krzyki przez wiele godzin. Egzorcyści z pobliskiego miasta zbadali Anneliese i doszli do wniosku, że była opętana demonicznie. Wmówiono dziewczynie, że jest opętana przez sześć lub więcej demonów, w tym Lucyfera, Judasza, Nerona, Kaina i Hitlera [sic!]. W 1975 roku rodzice Anneliese całkowicie zrezygnowali z lekarzy psychiatrów i zdecydowali się polegać wyłącznie na egzorcyzmach i kościele mających uzdrowić ich córkę. Anneliese przetrwał 67 rytuałów egzorcyzmu w ciągu 10 miesięcy. Dziewczyna podczas każdej sesji egzorcyzmów klękała nawet po 600 razy co doprowadziło do tego, że pękły jej więzadła w kolanach. Według autopsji z 1 lipca 1976 roku Anneliese Michel uległa skutkom poważnego odwodnienia i niedożywienia. W chwili jej śmierci ważyła zaledwie 30.84 kg. Wynikało to z prawie roku głodówek wynikających z przeprowadzanych egzorcyzmów. Miała również zapalenie płuc i wysoką gorączkę. Została pochowana obok jej nieślubnej siostry Marthy na zewnątrz cmentarza. Obszar ten jest zwykle zarezerwowany dla nieślubnych dzieci i samobójstw. Podczas procesu w 1978 roku było czterech oskarżonych. Byli to ojciec Arnold Renz, pastor Ernst Alt i rodzice Anneliese Michel, Josef i Anna. Cała czwórka została uznana za winnych nieumyślnego zabójstwa i skazani na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu z trzyletnim okresem próbnym.

Na zdjęciu widać skrajnie niedożywioną i odwodnioną dziewczynę.
Dwa filmy, Egzorcyzmy Emily Rose i Requiem są luźno oparte na historii Anneliese.

źródło: http://www.rmf.fm/magazyn/news,11007,do-sieci-trafilo-nagranie-z-egzorcyzow-na-anneliese-michel-jest-przerazajace[18].html
kissandfly - #ciekawoski #religia #morderstwo #chrzescijanstwo #wiara #katolcyzm #egz...

źródło: comment_6TmxLzMQaV7ctuVz7dDqA6YqOO6TOeVS.jpg

Pobierz
  • 18
@yettering skoro wydawała je kobieta to były ludzkie, chyba, że uważasz, że kobiety to nie ludzie. zastanawiam się jakie dźwięki z siebie byś wydawał gdybyś miał ciężkie zaburzenia psychiczne i dodatkowo był głodzony przez własnych rodziców i księży fanatyków. samo głodzenie i odwodnienie mogło by wywołać ciężkie zaburzenia psychiczne. jej wysiadały organy wewnętrzne, miała gorączkę i halucynacje. jak chcesz to zrób eksperyment. akurat zbliża się zima. wychodź nago na dwór i stuj
@kissandfly: widzę, że nie wierzysz w życie poza tym co możemy stwierdzić własnymi zmysłami. Miałem doświadczenie psychotyczne w życiu. Ciężka paranoja, psychoza, itd ale nie miałem wrażenia, że opętał mnie demon. To jest wyższa szkoła jazdy. Skąd masz dane, że demony nie istnieją?
@yettering:
1. zakładając, że istnieją demony i że mogą przemawiać za pośrednictwem żyjących ludzi można dojść do konkretnych wniosków:
- demon nie jest w stanie mówić sam, więc wykorzystuje struny głosowe i układ oddechowy człowieka do generowania dźwięków,
- człowiek będący narzędziem w rękach demona zużywa zgromadzoną energię, a procesy fizjologiczne zachodzące w jego ciele nadal wymagają wody i energii, człowiek potrzebuje białka, tłuszczów, cukrów i witamin w celu utrzymania homeostazy.
@the_white_crystal: no nie trzyma się kupy ta cała historia. ja słuchałem tych taśm i w sumie nie zauważyłem tam nic niepokojącego. dziewczyna ma chrypkę i zmieniony głos, często mówi bez sensu co jest dość powszechne w przebiegu psychozy, a kierując się wynikami sekcji zwłok można przypuszczać, że te zaburzenia psychiczne mogły zostać wywołane przez niedobór substancji odżywczych i elektrolitów.
myślę, że był bym w stanie naśladować ten głos i w sumie