Wpis z mikrobloga

@littleblizz: no WORD w Bielsku liczy sobie 3.5 za wykonanie płatności zblizeniowej. Instruktor powiedział mi że jak place karta to mogę płacić u kobiet u których się umawiam, jak mam gotówkę to idę płacić do okienka pocztowego. Mimo że miałem kartę kobiety w okienku skierowały mnie do okienka pocztowego które naliczyło sobie opłatę 3.5 za płatność zbliżeniowa. Nie wydaje mi się to legalne dlatego zastanawiam się co z tym mogę zrobic
@chemik_kieszyk: tylko wiesz te kobiety nie pozwoliły mi zrobić płatności u nich w okienku za 2 zł (co instruktor mi radził) tylko kazały iść do okienka pocztowego gdzie kosztuje to 3.5 bo zgaduje ze chcą utrzymać to okienko po prostu. Wiec to jest rak w raku xD
@roko_ko: Okienka też nie prowadzi WORD, tylko ktoś jeszcze inny (tzn. ktoś, kto wygrał przetarg na prowadzenie okienka w WORD, pamiętam, że w Warszawie to był bank spółdzielczy z jakiejś wiochy). Nie masz obowiązku korzystania z ich usług, możesz wnieść opłatę za egzamin w dowolny sposób, w tym przelewem.
@catch: Nie chodzi mi o 3.5 zł. Tylko o zasadę. Jak mówił mi Instruktor że można płacić w okienku w którym się umawiasz kartą, a one mnie odsyłają do kolejnego okienka gdzie znowu musze stać w kolejce tylko dlatego żeby to okienko funkcjonowało to sory. Chciałam się upewnić bo jeżeli by odwalali jakiś szajs nielegalnie to zgłosiłabym to do odpowiednich organów
@roko_ko: Na szczęście jeśli się postarasz, to taką opłatę poniesiesz tylko raz XD Na pocieszenie dodam, że płacąc za wydanie prawa jazdy 100zł, musiałam zapłacić też opłatę manipulacyjną (chyba 1,5zł) i to w urzędzie miejskim ( ͡° ʖ̯ ͡°) Można zapłacić w pordzie, ale byłoby też więcej XD
@roko_ko: Ja godzinę temu odebrałam plastik XD Czuję dobrze, cały stres już za mną, płatności też... Teraz trzeba wpakować się w nowe, auto, OC... XD
@roko_ko: Ja się aż tak nie bałam, bo mam zasadę, że zanim zrobię coś stresującego, robię sobie dłuższą przerwę i oswajam z tą myślą... Toteż na praktyczny poszłam po 2 miesiącach od ostatniej jazdy samochodem XD Zresztą nawet nie miałam wyboru, bo takie były terminy w pordzie :-D Przed teorią się bardziej stresowałam, a i tak wyszło 100%. Mało tego, po wyjechaniu z placu oberwała się chmura, ale tak, że wycieraczki
@catch: Dzisiaj jak robiłam na jazdach łuk i ogarnęłam to w jaki sposób mam autem ruszać żeby było dobrze (tzn w końcu zrozumiałam co mam widzieć w lusterku) to stwierdziłam, że nie jest źle tylko muszę się po prostu skupić co robię. No i znaki.