Wpis z mikrobloga

Lada moment pogoda nie pozwoli nam na #rower na dworze :/ Kupiłem trenażer i chciałbym zbudować swoją szybkość/siłę/wytrzymałość na następny sezon, raczej pod kątem #triathlon. Ktoś jest w stanie podesłać jakiś link, rozpiskę ewentualnie jakieś porady ? :)
  • 19
@Heavyman: jaki dystans? Zakladam, że sprint lub olimpijka (bo inaczej byś już nie pytał tylko wiedział ;) ). Jeśli tak to odpuść na razie plany i idź na zewnątrz pojeździć i pobiegać po błocie i w deszczu. Sezon treningowy możesz zacząć spokojnie w grudniu, a nawet później (zależy od tego kiedy planujesz starty). Teraz nadchodzi czas roztrenowania, leczenia i czytania.

Co do ćwiczeń - klasyczna periodyzacja ci styknie na krótszych dystansach.
@srlslyNOT: Dzięki kolego za poświęcony czas.
Za sobą mam jeden ( tak 1 ) sprint i #triathlon mega mi się podoba ( nie tak nudne jak samo bieganie :)
Zaplanowałem sobie już sezon 2018 i mam w planach 2-3 x 1/4 oraz w Malborku 1/2 IM.
Z bieganiem nie mam problemów ale zawsze może być lepiej :) Z pływaniem też nie najgorzej ale analizując swój czas z roweru ( jechałem na
@Heavyman: z której części Polski jesteś?

Triathlon to nie jedynie nabijanie kilometrów po płaskim (co bywa niezłym wyzwaniem jak się leci na wynik; bez negatywnej oceny z mojej strony ;) ).

Są też zawody typu XTerra, gdzie lecisz mtb i biegi po krzakach / pagórkach, na południu jest np. cross - triathlon Mocarny Zbój na małym dystansie (http://www.mocarnyzboj.pl/), super górska olimpijka we Frydmanie (http://frydmantriathlon.pl/) czy absolutnie śliczna połówka w
@Heavyman: @srlslyNOT: myślę że dla kogoś nowego treningi z netu czy trainerroad w zupełności są wystarczające, a jak będzie uważnie obserwował to zauważy jakie treningi wpływają na jego formę lepiej lub gorzej. Osobiście stosuje trainerroad od niecałego roku i ciągle widzę poprawę wyników niezależnie od dyscypliny. Choć fakt faktem odrobinę modyfikuje plan treningowy

Ja dodam od siebie jeszcze tylko że warto założyć konto na TrainingPeaks i wrzucać tam wszystkie treningi,
@SprzedajeInformacje: TrainingPeaks jest dobrze opisane we wspomnianej książce Friela (w końcu czerpie z TP zyski :) ).

Zgadzam się, że na początek większość treningów jest dobra i postęp jest super - z czasem warto coraz bardziej się interesować modyfikacją planu pod swoje potrzeby. Jednak teorię dobrze znać, bo czasem nam się tylko wydaje, ze trenujemy to co trzeba, a rzeczywistość jest inna.

A skoro już jesteśmy przy TP to wspomnę jeszcze