Wpis z mikrobloga

Mirki! Znacie tanie sposoby na podróżowanie po/do Finlandii?
Wiem, że najtaniej wychodzi chyba lot do Turku, ale jak podróżować już po kraju? Co w przypadku chęci zobaczenia Laponii- jakieś tanie pociągi? Polecacie jakieś strony do szukania biletów? Macie rozeznanie w panujących cenach (ile szykować na tydzień?) A w przypadku wyjazdu do Laponii opłaca się wracać do Turku czy może łapać stamtąd samolot lub jechać na wschodnie wybrzeże i tam łapać prom?

  • 10
@tiinta: Pociągi są dosyć drogie tu masz stronę
Pamiętaj, że nie uwzględniają oni zniżek dla studentów, jeśli nie studiujesz w Finlandii.
Najlepsze będą autobusy są stosunkowo tanie i wszędzie dojedziesz, infrastruktura kolejowa jest raczej słabo rozwinięta :P

Tak jak mówisz tani przylot do Finlandii to Gdańsk - Turku, można wyłapać naprawdę dobre okazje.
O promie nic nie powiem, ale wątpię, że będzie taniej niż za samolot.
@tiinta: jak bedziesz jadla chleb tostowy z podrobka nutelli i tanià szynką z lidla to 10€ na papu styknie, noclegi najlepiej namiot, inaczej krocie... A podróż najlepiej onnibus tylko kupić bilet szybciej
@tiinta: Udało się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na tanie noclegi polecam też Couchsurfing. Byłem w ten sposób już 3 razy w Finlandii i nie było problemów ze znalezieniem noclegów (nawet jak jechałem pierwszy raz)
@rith: Jestem w trakcie organizowania wyjazdu. Mam pozapisywane dni, kiedy kupować bilety by było najtaniej :D
Nie jestem przekonana do Couchsurfingu, bo nie mam gdzie potem tych ludzi nocować u siebie xD Ale AirBnB też się wydaje spoko. Na razie jeszcze nic nie zaklepałam. A gdzie w Finlandii byłeś i co najbardziej polecasz?