Wpis z mikrobloga

Świeżak jestem, ale mam wrażenie, że jak wszyscy bali się tego, że fork zniszczy bitcoina, tak teraz wszyscy czekają na następny fork jak na darmowy obiad – nie ma darmowych obiadów. Wartość BCH bierze się z kanibalicji BTC. Gdyby nie fork bitcoin byłby dzisiaj droższy o wartość BCH. Każdy następny fork to uderzenie w BTC, tak co do wartości, jak i co do zaufania. To, że raz kryzys nie spowodował problemów, nie
Wartość BCH bierze się z kanibalicji BTC


@Obruni: @WeselnyGiermek00: @Obruni: @pawlo74: Co do nazwy B2X się przewija :).
Co do kanibalizaji to nie ograniczałbym jej tylko do BTC. Przecież Ci wszyscy co sapali że BTC się nie skaluje to w altach siedzieli. Przed forkiem komu spadła wartość w $$$ ?
Ano szitom sia / dgb tez wiekszym jak ETH czy LTC (LTC było po 0.019 BTC > 0.01
Prosta matematyka jest taka jest tylko 21m BTC a szitów+ICO jest coraz więcej - cena w BTC będzie spadać z matmą nie wygrasz.


@WeselnyGiermek00: świetne zdanie. Im się wydaje, że będą bez końca pomnażać swoje bitki na szitach zapominają jednak o matematyce i tym że właśnie ilość bitcoina jest ograniczona. Cieszy mnie to, że każdy szitkojniasz zostanie zchłostany i ze sponiewieranym budżetem wcześniej czy później wraci do bitka. Co mądrzejszy trzyma
Cieszy mnie to, że każdy szitkojniasz zostanie zchłostany i ze sponiewieranym budżetem wcześniej czy później wraci do bitka.


@pawlo74: póki alty są wyceniane w BTC to o bita nie ma co się bać, niby ETH ma swoje tokeny ale przecież zaraz inne coiny będą mieć swoje tokeny i tak się skończy na tym że bdą wyceniane w BTC. Nie wiem jak dlugo to się utrzyma bez LN BTC by było wyparte
@WeselnyGiermek00: długo się nie utrzyma na końcu zostają tylko my twardzi bitcoinowcy a oni nigdy nie użyją szita tak jak i banku. Bitcoinowiec bez szita/banku przetrwa bo zawsze znajdzie drugiego bitcoinowca i zrobi z nim handelek nawet jakby zakazali a co zrobi szitcoiniarz? Albo zamieni na BTC albo zginie.
Bitcoin to przede wszystkim ludzie, ludzie z którymi przegrywają banki a szitkojniarz myśli, że kiedyś wygra? LOL Jak? Skończymy z bankami zaczniemy
a oni nigdy nie użyją szita tak jak i banku


@pawlo74: nie przeceniaj bita : ) póki masz obowiazek kupować i sprzedawać za PLNy to zawsze BTC bedzie tylko służyło jako środek pośredni i fiata nie wyeliminujesz .
Wyeliminowałbyś jakby KAZDY przyjmował płatności tylko w BTC a to nas nie czeka przy obecnych możliwościach BTC nie ma takiego hooja. Może LN pomoże ale dziś się nie da i BTC służy głównie
BTC służy głównie do ochrony przed inflacją fiatów


@WeselnyGiermek00: to wystarczy na początek, wcześniej czy później nawet janusz na ulicy dowie się o bitcoinie i co wtedy? Jak uchronić się przed atakiem spekulacyjnym na fiata? Zakazać januszom kredytu? Nie zakażą januszom kredytu, janusz się wycfani i nie powie na co idzie kredyt a żądza pieniądza zrobi resztę. Chciwość zrobi swoje. Pamiętaj co napisałeś wyżej, "z matmą nie wygrasz". Ilość bitcoina jest
to wystarczy na początek, wcześniej czy później nawet janusz na ulicy dowie się o bitcoinie i co wtedy?


@pawlo74: #!$%@? się jak się dowie ze tx go kosztuje 100$ bo jest tak popularny

PS: jak ktos zarabia dziennie 50$ to napewno BTC nie bedzie uzywać w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to już jakaś głupotę napisałeś, nie mam komentarza. Udałeś, że nie ma LN.


@pawlo74: a JEST ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ile razy dziennie z tego korzystasz ? mówimy o rzeczywistości czy o marzeniach. Dzis BTC nie nadaje się dla przeciętnego Janusza taki jest stan obecny. LN nie istneje póki co.

Jak będziemy opierać się na marzeniach to możemy uznać że fiaty też nie beda dodrukowywane :D
@WeselnyGiermek00: po pierwsze taki atak nie nastąpi dzisiaj czy jutro a po drugie LN już jest i działa gdyby okazał się potrzebny już teraz byłby już teraz. To nie marzenia to realia. Nie dzisiaj czy jutro to za 4 czy 8 lat ale to stanie się a ja nie będę na to czekał z bezwartościowym fiatem w kieszeni :)
@WeselnyGiermek00: przeczytaj jeszcze raz co napisałem o szitcoijniarzach, nie będę się powtarzał. W tej sieci idiotów nie potrzeba a mądry i tak wcześniej czy później wróci nie mam najmniejszych wątpliwość. Możesz mieć wątpliwości ale to tylko dlatego że prawdopodobnie za krótko w tym sidzisz.