Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem - dostałem od wypozyczalni umowę i fakturę, tylko pomimo tego że od początku mówiłem, że wypożyczenie na firmę, a wystawili mi umowę na osobę fizyczną, a fakturę do umowy na firmę. Księgowa nie chce mi tego rozliczyć, "bo się jej nie zgadza na dokumentach", a wypożyczalnia nie chce mi wprowadzić poprawki w umowie.
Wina po części też jest moja, bo nie sprawdziłem danych na umowie, a tylko na fakturze + warunki wypożyczenia.

Miał ktoś kiedyś taką sytuację? Jak z tego gówna wybrnąć?
Z mojego punktu widzenia liczy się faktura, bo jest to dokument księgowy, ale się księgowa uparła i #!$%@?. -.-

#prawo #ksiegowosc #finanse #rachunkowosc
  • 9
@karer: @MQs: Miałem upoważnienie prezesa zarządu i wszystko miało być na firmę, która mnie upoważniła. Jedynie ja jako użytkownik. Niestety umowę wystawili na osobę fizyczną.... pomimo tego, że przekazałem upoważnienie.

Ani nie mogę tego zrefakturować przez moją firmę - bo nie mam kosztu, ani księgowa w firmie kontrahenta nie chce tego wciągnąć bo złe dane na umowie.
Niestety umowę wystawili na osobę fizyczną.... pomimo tego, że przekazałem upoważnienie.


@igiproject: wiec czemu ty nie wystawiles umowy na firme? Przeciez umowe moze jedna jak i druga strona "wystawic"
@MQs: To jest jakieś rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozważam jeszcze przekonanie ich do aneksu do umowy i w aneksie zmianę danych, jeśli nie chcą mi zmienić samej umowy od razu.

Dzięki mirki! Można na Was liczyć ;)