Wpis z mikrobloga

@KorelacjaProkrastynacji: na pewno przyda Ci się wiedza dot. N-tier architecture, inverted n-tier architecture, budowanie softu z pomocą CI/CD, SOLID principles, NHibernate, NUnit, TDD, BDD, EntityFramework. Na początek to i tak dużo, ale to wymagania rynku i tylko na tym zyskasz posiadając jakąś sensowną wiedzę w tych tematach. Oczywiście przećwicz wszystko jakimś projekcikiem żebyś miał praktyczne jakieś doświadczenie z tym związane (stron z tematami projektów jest w brud, ewentualnie zrekonstruuj jakiś serwis
@Priya: W jaki sposób najlepiej się ogłosić, że się szuka pracy jako Junior? Wysyłać maile do firm? Prawdę mówiąc nie będę chciał zbytnio wołać wysokiego wynagrodzenia (z 2 tys. minimum) bo mam możliwość wykorzystania bonu na zasiedlenie i będę chciał relokować do trójmiasta.
@Priya: Profil na linked mam. Gorzej, że nie potrafię go zbytnio rozeklamować. Obecnie siedzę we Wrocławiu, a chciałbym przenieść się do Trójmiasta, w którym nie ma aż tak dużo ogłoszeń. Ciężko też jest pobrać listę firm, które są w 3city, ale nie wstawiają ogłoszeń.
@KorelacjaProkrastynacji: Z tego co widzę na pracuj.pl to sporo jest ogłoszeń z trójmiasta. Nie ograniczaj się do wysyłania CV tylko na ogłoszenia na juniora, tylko wysyłaj do wszystkich gdzie masz ogłoszenia na .NET developera. Nawet jak nie będziesz miał odpowiedniego doświadczenia do oczekiwań, to przynajmniej w bazie firmy masz szansę wylądować i z czasem się do Ciebie zgłoszą
Prawdę mówiąc nie będę chciał zbytnio wołać wysokiego wynagrodzenia (z 2 tys. minimum) bo mam możliwość wykorzystania bonu na zasiedlenie i będę chciał relokować do trójmiasta.


@KorelacjaProkrastynacji: Jeden z glownych powodow dlaczego mysle, aby zrobic firme w Polsce. W Niemczech przychodza do mnie ludzie, nie majacy jakiegokolwiek pojecia o C#, ktorych musze szkolic pare miesiecy, a na start chca wiecej w € niz ty w zlotowkach. W Polsce za grosze bym
@KryptoMirek: płaca dla juniora to tez kwestia umiejętności, jedni dostają więcej, drudzy mniej. Przypadkowo wiem jakie na rynku miedzynarodowym są wymagania więc się nimi tutaj podzieliłem. Nie absolutnego minimum, ale nice to have za które dodatkowo płacą pracodawcy.
na juniora to wystarczy wiedzieć czym się różnią typy wartościowe od referencyjnych i znać jakieś podstawowe wzorce projektowe


@Priya: kiedy ostatnio rekrutowałeś się na juniora bez doświadczenia lub z małym doświadczeniem? Piszesz bzdury jeśli uważasz, że to wystarczy to czas zweryfikować fakty.
@miki4ever: Jakbyś potrzebował taniej siły roboczej w C#, ASP.NET i idącego w MVC (już o tym kiedyś rozmawialiśmy zresztą), to się zgłaszam na chętnego. Ciężko mi znaleźć odpowiedniego mentora, a jeśli byłaby możliwość pracy zdalnej z możliwością konsultacji z kimś "bardziej ogarniętym" pod względem wiedzy, z możliwością delegacyjnych dojazdów do miejsca pracy, to brałbym od ręki. Chciałbym samemu zrobić jakies projekty, aby móc się wykazać, ale wychodzę z założenia, że czas