Wpis z mikrobloga

Panie Premierze, a ten plecak to kur*a kosztował aż 4902 zł, że podatek mam odprowadzić?


@steelhead: poczekaj aż Geniusz Morawieckiego pomieszany z Wielką Myślą Kaczyńskiego zauważy że z budżetu wyciekają tędy pieniądze. Zaraz podniosą progi dla każdej z trzech grup (tu akurat chodzi raczej o pierwszą), tak, że będzie wynosić z 20k, ale tylko do darowizny w wysokości 100 pln rocznie. Wszystko powyżej już będzie objęte normalnym podatkiem ( ͡°
@xetrov: Panie, ten geniusz już leci na pełnej bombie, poczytaj sobie jakie zmiany mają być w CIT od początku 2018, to się inwestorzy osrają. Ten Geniusz już #!$%@?ł całą administrację skarbową, od początku tego roku VAT, jaja jak berety z JPK się dzieją, ale im mało (chcieli wprowadzić obowiązek wysyłania codziennie wyciągów z operacji bankowych przedsiębiorców, poza mikroprzedsiębiorcami o ile się nie mylę). A i tak VAT od nowego roku jeszcze
@steelhead

My w firmie już mamy tęgie rozkminy, jak umowy pozmieniać z klientami, oraz jak mają sami postępować ze swoimi klientami, żeby się w nic nie #!$%@?ć.


Niedawno miałem praktyki w dziale księgowości w urzędzie miasta i oni też do końca nie wiedzą, jak ugryźć ten nowy VAT xD
@gustlik9001: Nie jestem zorientowany w szczegółach, zajmuję się głównie ordynacją i CIT, ale wydaje mi się, że zdecydowanie będzie obligatoryjny. Natura tego mechanizmu przemawia za tym, nikt sam z siebie nie utrudniałby sobie życia rozdzielaniem kwot i istotnym utrudnianiem swojej płynności finansowej. Jest to mechanizm typowo uszczelniający vat.
@Kliko: Jednostki budżetowe to mają totalnie osobne rodeo z vat. W tej kwestii stoją po jednej strony barykady z podatnikami, ale jak