Wpis z mikrobloga

"Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, czyli w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. - Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać - powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" (http://www.tvn24.pl)"

No świetnie, niech rodzą się chore dzieci, niech rodzice będą na całe życie zmuszeni opiekować się takimi dziećmi i marnować swoje życie jak i dzieci niech CIERPIĄ całe życie przecież to tak po katolicku.
Katolicy niby tacy oświeceni, niby tacy lepsi od muzułmanów a tak samo narzucają swój tok myślenia, oczywiście dopóki ich to nie dotyczy bo wtedy to można zrobić wyjątek.
Czy ktoś w końcu zrobi porządek z tymi cholernymi fanatykami religijnymi którzy pakują się z butami w czyjeś życie?

#4konserwy #neuropa #bekazpodludzi #bekazpisu #gorzkiezale #polityka
  • 106
@paratachitki: no świetnie i niech sobie żyje od najmłodszych lat w domu dziecka, bo już widzę kolejki chętnych do adopcji chorych dzieci. Już nie mówiąc, że nie pozwolenie się rozwinąć to nie zabicie.

@fu8ch: dokładnie, powiększanie biedy i marnowanie życia mniej zaradnym/ubogim bo ci którzy będą wstanie i będą chcieli to i tak pojadą za granice a ucierpią ci najbiedniejsi którzy nie wiedzą jak coś takiego zorganizować/nie wiedzą gdzie/ nie
Badania takich dzieci wykazują, że maja duże poczucie zadowolenia ze swojego zycia.


@paratachitki: Doprawdy? Pokaż mi te 'badania takich dzieci'? Już sobie wyobrażam te 'badania' dzieci z cięzkim upośledzeniem umysłowym, wadami nerek i serca. (Bo zespół Downa to nie tylko małe słodkie trzylatki niczym poza skośnymi oczkami się nie różniące od zdwowych). A jak tam 'zadowolenie ze swojego życia' 60-letnich matek (ojcowie na ogół już na tym etapie nie wchodzą w
@Andreth: Badania dotyczyły populacji od 12 lat w zwyż. Te osoby mają własnie taką percepcje postrzegania siebie, że nawet 99% jest szczęśliwa

This study asks people with Down syndrome (DS), ages 12 and older, about their self-perception so that their information could be shared with new and expectant parents of children with DS. We analyzed valid and reliable survey instruments from 284 people with DS on the mailing lists of 6
We analyzed valid and reliable survey instruments from 284 people with DS on the mailing lists of 6 non-profit DS organizations around the country.


@paratachitki: Nie bądź śmieszny. To ma być reprezentatywne badanie? To ja może przeprowadzę badania poziomu religijności Polaków w piątek przed kościołem o 18:00? Albo za pomocą list mailingowych donatorów w parafiach?

A jak te osoby wypełniały te ankiety, że tak się niedyskretnie spytam? Samodzielnie?

A gdzie to
@paratachitki: "Niech odda i urodzi", a czy nikt się nie przejmuje tym, co przechodzi taka kobieta? Że musi przeżyć całą ciążę (codzienne wymioty, płaskostopie, problemy z kręgosłupem i trzymaniem moczu do końca życia to normalka), że ma ciało całe w rozstępach i już na zawsze sflaczałe, że musi przejść poród, który jest jednym z największych bóli znanych ludzkości. Zmuszanie jej do tego samo w sobie to tortura i kropka, a nie
@janeeyrie: Ja właśnie się przejmuję. Taka kobieta do końca życia ma traumę i myśli, że zabiła własne dziecko. Lekarz powiedział, że 75% pewności zespołu ale lekarze się mylą. Może by było zdrowe? Może mogłam pozwolić mu zyć?
To dlatego jest taka wściekłość na te antyaborcyjne bilbordy.
To dlatego we Francji zakazali spotów pokazujących uśmiechnięte dzieci z zespołem Downa.
Żeby zabić wyrzuty sumienia. Ale ich się zabić nie da.
Jak sie do
Co im powiesz? Niech odrabiają cięzkie roboty do śmierci, niech mają zniszczone zdrowie, życie osobiste i karierę zawodową, Bóg tak chciał?


@Andreth: jak pójdziesz do dziecka z downem i mu powiesz prosto w twarz że lepiej by było dla niego gdyby umarło, to spoko - legalizujcie. Jak nie, to sklej wary. Przez neta to każdy cwaniak.
@paratachitki: Heroinista w Szwajcarii gdzie testowo dawano im za darmo "działki" żeby nie kradli też pewnie jest zadowolony z życia, ale o czym to ma niby świadczyć?

Jeżeli ktoś chcę wychowywać dziecko z jakimś upośledzeniem i zapewnić mu szczęśliwe życie - proszę bardzo, nic mi do tego. Ale zmuszanie kogoś do utrzymywania takiego dziecka albo do wysyłania do domu dziecka to jest chore. Oficjalnych statystyk nie ma, ale dzieci z domu
Taka kobieta do końca życia ma traumę


@paratachitki: czy to jest ten kolejny "katolicki" argument? Podobny do tych zdjęć poronień które maja przedstawiać aborcję? Dlaczego przeciwnicy aborcji nie potrafią przyznać że nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania a tylko teologiczne/religijne? Tak wątłe miały by być te argumenty że trzeba sięgać po manipulację? Nawet słyszałem pogląd że takie matki słyszą "szmery i skrobania" w mieszkaniu bo im sumienie przeszkadza.....Odnosze się wyłącznie do argumentacji