Wpis z mikrobloga

@fuji: Aż sprawdziłem - faktycznie jest coś takiego jak "Index of Ignorance" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i Tajwan w zeszłym roku zajął trzecie miejsce. Ty tam mieszkasz to możesz powiedzieć czy faktycznie tak jest. Ja tam parę osób z Tajwanu poznałem i przyznam, że jak dla mnie to jedni z najfajnieszych Azjatów.
A to zdjęcie (pewnie z jakiegoś przypadkowego sklepu) mnie nie przekonuje do ich ignorancji. Zważywszy
@kotbehemoth: Parę lat temu poznałem w pociągu do Drezna profesora etnologii/historii z uniwersytetu w Tajwanie (dał mi nawet jakieś ichnie emblematy) to odkąd dodałem go do znajomych na fb to co chwile udostępnia coś o Hitlerze i niemieckim porządku a Niemcy i Austria to jego ulubione miejsce podróży xD
@kotbehemoth: Oczywiście, że można nie wiedzieć takich rzeczy. Problemem w tym, że oni tutaj często nie wiedzą nic nawet o swoim kraju i najbliższej rzeczywistości która ich otacza i do 99% rzeczy podchodzą z taką błogą nieświadomością:
1. Oprowadzaliśmy znajomych po Tajpej i była z nami jedna Tajwanka - zgadnij kto był najbardziej zachwycony wycieczką ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo nigdy tu nie był, nigdy nie widział
  • 1
@fuji hehe dzięki za te historie :) faktycznie wydają sie trochę mało ogarnięci

nie zainteresowani otaczającym ich światem i czymś więcej niż jedzenie i spanie

Czasem się zastanawiam, czy takie podejście nie jest lepsze :) zwłaszcza w porównaniu do wszystkich zmartwień, polską polityką itd
@kotbehemoth Na pewno są bardziej szczęśliwi niż Polacy bo po prostu biorą życie takim jakie jest :) Polak nawet jak ma dobrze to i tak będzie analizował, kombinował, narzekał i szukał dziury w całym ( ͡° ͜ʖ ͡°)