Wpis z mikrobloga

Chciałbym bardziej wejść w administrację Linuxami. Na chwilę obecną mam kilka VPSów. Tam Vesta, torrenty, ts3, OVPN itp. - czyli głównie usługi polegające na prostej instalacji i małej konfiguracji. Wszystko bangla od jakiś 2 lat z różnymi zmianami. Jakieś podstawy w takim razie mam.

Co teraz? Jakieś książki, kursy? Co jest teraz przyszłościowe? Docker? Oczywiście pytam o to pod kątem podjęcia pracy w tej branży w niedalekiej przyszłości :P

#serwery #administracja #linux #devops #sysop #nieprogramowanie (wybaczcie za spam tagami)
  • 9
@Shirako: możesz uczyć się poprzez pracę na rzecz któregoś z projektów open source'owych. Jeśli chodzi o sysadminkę, programowanie w Pythonie i np. Ansible'a to gorąco polecam zespół infrastruktury iw ebdevelopmentu w projekcie Fedora: https://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure

Dzięki wsparciu swoim czasem i pracą tego projektu będziesz miał szansę bardzo wiele się nauczyć. Od komunikacji z rozproszonym, wielokulturowym zespołem, poprzez zrozumienie na czym polega praca w zespole wspólnie nad zadaniami a kończąc oczywiście na sprawach