Wpis z mikrobloga

@poboomster: zadzwoń do Job Center żeby wysłali ci NIN bo zapomniałeś, cokolwiek- ja bym z nimi najpierw kombinował.
jak byłeś wcześniej nie zakładałeś konta w banku?
@MsVq może to zależy od banku, ale zarówno mi jak i znajomym jasno powiedzieli, że list z job centre nie liczy się jako dowód adresu.

@poboomster
tl;dr
Udawaj, że nie znasz angielskiego i idź z kimś, kto posiada już konto w danych banku.

Ja miałem to szczęście, że trafiłem na ludzką babkę w banku i mi przyjęła podanie na gębę. Wszystkich znajomych wysyłałem do halifaxu i jedynie jeden nie dostał konta -
@growin: @poboomster

tak też można próbować, ale to zależy na kogo się trafi- jedna babeczka nie będzie robiła problemów a druga za nic nie przepuści :p

jak zakładałem konto 3 lata temu w Lloyds'ie to respektowali list z job center

o poręczeniu za kogoś też słyszałem, ale też nie zawsze działa podobno xD

ale to chyba najlepszy pomysł, żeby ktoś to ma już konto w banku powiedział, że osoba zakładająca konto
@MsVq
Konto w halifaxie zakładałem ponad 2 lata temu - w Loydsie nie chcieli mi założyć (kolega, co zakładał rok wcześniej, właśnie Loydsa polecał...).

Eh, nie rozumiem czemu robią takie problemy.
@poboomster
Z prawem jazdy to pamiętaj, że zajmuje to jakiś czas. Ja nie miałem polskiego - wysyłałem dowód osobisty, żeby dostać provisionala - dowód trzymali jakoś 2 tyg. W tym czasie w pracy ode mnie chcieli jakiś dokument i musiałem się