Wpis z mikrobloga

tak właśnie widzę aktualne płacze znanych aktorek, które nie widziały problemów w "castingach w hotelach" jak dostawały role.

Jednak można odmówić, poszukać innej pracy, a nie decydować się na karierę przez łóżko, żeby później płakać, że zostało się wykorzystanym.


@BrittaAndersson: i to pisze kobieta? A jeśli jutro szef wsadzi Ci rękę pod spódnicę to co zrobisz? Broń boże tylko nie płacz, a już na pewno nie po latach, bo przecież możesz
@lukaszzz: oczywiście, że mogę zmienić. Mogę to również zgłosić. Jeśli mi to nie pasuję, mam narzędzia do tego, by reagować. Choć akurat w powyższym obrazku masz ilustrację do tego, jak to kobiety pozwalają na wkładanie rąk pod spódnicę, żeby mieć awans, a później czują się skrzywdzone. Mimo, że godziły się na takie traktowanie dla uzyskania pewnych profitów.
Jestem przekonana, że i wielu facetów decyduje się na "macanki" z szefową za awans,
htp://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6917023,Wurzedzieczterylataukrywano_molestowanie.html
https://krakow.onet.pl/prokuratura-bada-czy-w-urzedzie-wojewodzkim-w-krakowie-doszlo-do-molestowania/n7bvkzt
https://wiadomosci.wp.pl/molestowanie-w-urzedzie-miasta-lodzi-6037781192839809a

W naszym społeczeństwie ciągle jeszcze dotykanie kobiet czy też poklepywanie ich po tyłku przez przełożonych uważane jest za komplement, a nie molestowanie - mówi Katarzyna Gajewska z zajmującego się przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji kobiet Stowarzyszenia "Konsola". Dodaje też, że kobiety boją się ujawniać takie przypadki, bo potem w ramach odwetu często są zwalnianie z pracy. - A koledzy traktują je jak panie lekkich obyczajów -
@lukaszzz: ona nadal NIE MUSI TEGO ROBIĆ. Jak Cię szef regularnie okrada, to na to pozwalasz? Ja przecież nie mówię, że zachowanie szefa jest ok. Mówię o tym, że kobieta nie musi się godzić na takie traktowanie.
Jak masz szefa, który non stop przycina Ci kasę, to siedzisz cicho jak trusia, bo były przypadki zamiecenia sprawy pod dywan?
Kobiety nie są bezwolnymi stworzonkami bez mózgów, które nie rozumieją konsekwencji pewnych wydarzeń.
@BrittaAndersson: A ile osób chodzi do pracy w której nie dostają wynagrodzenie lub jest ono nieregularne? Z Warszawy nie widać wielu aspektów, w mniejszych miastach robotnicy są traktowani podobnie jak chłopi pańszczyźniani przez regionalnych pracodawców.

Jeśli przychodzi do mnie szef i sugeruje mi, że jak się z nim prześpię, to mam awans w kieszeni, a ja się decyduję na ten układ to nie dlatego, że jestem głupia i nie zrozumiałam o
@lukaszzz: A Ty swoimi marginalnymi przypadkami dajesz przyzwolenie na to, żeby panie, które zrobiły karierę przez łóżko, pospłacały kredyty, dorobiły się majątków, po 30 latach krzyczały o tym, że zostały skrzywdzone, bo one biedne nic takiego nie chciały.
Widzę ogromną róznicę między tym, że szef molestuje babkę bez jej żadnej zgody, przyzwolenia, a tym, że proponuje jej układ, w którym ona świadczy usługi seksualne za korzyści finansowe, a ona się na