Wpis z mikrobloga

Mireczki
W Focusie MK1 1.8 TDDI w trakcie jazdy zaczęły przygasać światła, zgasło radio i na sam koniec liczniki przygasły. Zjechałem na parking, zgasiłem auto ale już nie chciało odpalić. Po rozruchu na kable auto odpaliło ale po chwili znów objawy się pojawiają + świeci ikona braku ładowania. Ktoś się z czymś takim spotkał ? Aku czy problem z alternatorem ?
#samochody #mechanikasamochodowa #motoryzacja #kiciochpyta
  • 9
@regeb-rasta: Alternator nie ładuje prądu. Może padł regulator napięcia, szczotki się wytarły, albo kabel nie ma styku. Jak auto ma ponad 200kkm to alternator najprawdopodobniej do przeglądu. Sam regulator 30 zł. Pełna regeneracja z wymianą łożysk i sprawdzeniem na stole ok 150 brutto.
@regeb-rasta: Ja proponuję kluczem popuścić napinacz paska wieloklinowego, odkręcić alternator (2 lub 3 śruby) i odkręcić kabel od alternatora.
Z altkiem w ręku iść do firmy regenerującej alternatory, bo tam wymienią ci szczotki, łożyska i sprawdzą na stole pod obciążeniem czy daje 14,4 V. Dzięki temu masz alternator jak nowy.
Aha i na samym akumulatorze (naładowanym) bez świateł przejechałem kiedyś bez problemu 20 km w Mondeo MK1 1,8 benzyna. Taki tip.