Wpis z mikrobloga

@fiszifiszi: zależy co robisz i w jakich „ilościach”. Jednoosobowa działalność z reguły ogranicza się jedynie do płatności zusu co miesiąc. Nic skomplikowanego nie ma. Dopiero przy spółkach z o.o będzie potrzebna księgowa, ale jednoosobowa działalność jest łatwa i robisz wszystko sam
@fiszifiszi: Nie wiem czy już prowadzisz jednoosobowa działalność gospodarcza ale jej założenie kosztuje 0zl. Ale na 99% dostaniesz list po kilku dniach z „nakazem” zapłaty czegoś związanego z owa działalnością. Pamiętaj ze jest to zwyczajny scam, oszuści naciągają tak nowych przedsiębiorców na pieniądze. Sam taki list dostałem
@almet73: faktury drukuje zaraz przy wystawianiu, więc to jakieś 10 sekund więcej przy wystawianiu faktur. Później wszystko czeka w teczce.

PS. Za co Ty płacisz księgowej 350zł? Co Ty tam mahlojkujesz, że tyle musi ogarniać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TypowyXD: jeśli będzie kontrola skarbowa, to u niej - bo ona prowadzi księgę i ma dokumentację. Jest też ubezpieczenie od kar skarbowych, ma odpowiedzialność za to co robi. Cała reszta mnie wali :)
@TypowyXD: no tak, pod warunkiem że ma za co #!$%@?ć, ja sobie spokojnie fakturki za robotę w IT wystawiam i nawet kosztów nie rozliczam za bardzo, bo nie mam z czego. Jak US się zacznie bawić takimi płotkami jak ja, to już będzie źle ;)