Wpis z mikrobloga

Wykopki, mieliście może już taki przypadek, ze dodawaliscie przejazd za granicę (do Czech) i dodawali sie jacyc Ukraincy, mowiac, ze nia maja kasy i zaplaci za nich ktos na miejscu. Z jednej strony moje miekkie serde mowi mi, zeby go zabrac a z drugiej strony to jade autem nowym i w klasie D, o czym napisalem, zeby uatrakcyjnic ogloszenie i boje sie, ze to jakis trick na kradziez auta.
#blablacar
  • 26
@serintakma: Z jakiej miejscowosci do tych Czech? Moze jest dobre polaczenie kolejowe,albo bus.Wtedy kolega moze mu kupic bilet online a ten se wydrukuje gdzies w bibliotece.
Na wszelki wypadek napisz mu o tym chociaz na 90% scam
Inna opcja ze chce przekroczyc nielegalnie granice.
@serintakma: jak wystawiam przejazd, to specjalnie daję lekko zaporową cenę, z której potem przy rozliczeniu delikatnie schodzę. W ten sposób pozbywam się chętnych, dla których najważniejsza jest cena - to zwykle nie są najfajniejsi pasażerowie. Jak byłęm pasażerem, to też chętniej droższe przejazdy wybierałem.

Przy wyjeździe za granicę chyba bym nie zaryzykował brać kogoś, kto mi z góry mówi, że nie ma kasy.

Z drugiej strony - przecież mógł nie powiedzieć,
Na wszelki wypadek napisz mu o tym chociaz na 90% scam

Inna opcja ze chce przekroczyc nielegalnie granice.


@robertK: obstawiam to drugie, chociaż nie do końca rozumiem, po co kręcenie w sprawie kasy - jakby ktoś chciał numer zrobić, to by udawał, że wszystko OK jest, nie?

Plus, Ukraińcy już chyba mogą dość swobodnie po terenie UE jeździć.
@mossak: @serintakma
90dni w 180dniowym okresie.Czyli 2 razy do roku na 3 miesiace,w sam raz zeby cos zarobic.W sumie na miejscu Ukrainca wyjechalbym na Ukraine i przeczekal ten czas i pozniej juz bezstresowo jechal na Czechy.Prawie na wiosne sie rynek rozkreca.

Ale wrocmy do tematu.
Sprawdzcie czy Polskibus pokrywa polaczenie miedzy tymi miastami.Jesli tak to napiszcie mu ze jest taka opcja zeby kolega kupil mu bilet na polskiegobusa przez internet a
@serintakma: kiedyś miałem podobną sytuację, Ukraińcy itp. ale zadzwoniła do mnie pewna pani z jakiejśtam firmy i z ukraińskim akcentem zaproponowała, że zrobi mi za nich przelew z góry. No i ja się zgodziłem, ale i tak były cyrki bo jeden Ukrainiec się okazało nie jedzie, bo [nie wiem czemu bo on nie znał polskiego].
@serintakma: a ma jakieś oceny? Jak to Ukrainiec i jeszcze bez ocen - ni #!$%@? nie bierz. Ewentualnie możesz zastawić jego bagaż dopóki nie da Ci hajsu.

Ja mam proste zasady: nie biorę Ukraińców ani starych ludzi. Nawet kosztem utraty tych 3-4 dyszek. Jestem weteranem BlaBlaCar i niejedno już widziałem.
@Ciuliczek: jakieś inne rady dla nowych kierowców blablacar? Już trochę jeżdżę (chciałem złapać wprawy) i niedługo będę się pierwszy raz ogłaszał na blabla. Kogo brać, kogo nie, na co uważać (złodzieje itp.)?