Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #webdev #rozkminy #zycie

Taka rozkminka, jak sobie wyobrażacie siebie w wieku +45 lat?

Nie każdy z programistów zostnie managerem czy otworzy własny biznes, część z nich będzie skazana na klepanie kodu całe życie, ale czy tak się da?

Widzieliście programiste +50?

Już po 30-35 roku życia efektywność nauki spada, nie chce się, móżg nie działa jak u 20 latka, przyjdą młodzi, sprawniejsi umysłowo i was mogą zastąpić

Myśleliście już o swojej przyszłości?

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 79
@NiebotycznyWojciech: Taka rozkmina, jak sobie wyobrażacie siebie w wieku +70 lat? Nadciśnienie, rozwalona wątroba, alzheimer, niedołężność, sranie pod siebie, samotność i dom starców.

Myśleliście już o swojej przyszłości?

Zapraszam do dyskusji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(to za daleka perspektywa, a branża zbyt świeża i dynamiczna, by wróżyć z fusów - vide wróżby o zastępowaniu programistów przez roboty i sztuczną inteligencję. Pozdrawiam cieplutko)
@NiebotycznyWojciech: 40+ here. Pół roku temu zmieniałam projekt i miałam kilka do wyboru, często też padają rozmaite propozycje, więc nie jest źle. Programistów 50+ też widziałam, wymiataczy, których byłoby trudno zastąpić ze względu na wąską dziedzinę, w której potrzeba dużo doświadczenia. Efektywność nauki z wiekiem spada, ale głównie tym, którzy się nie uczą. Jak ktoś się rozwija cały czas (i nie dopadnie go jakaś choroba wpływająca na mózg), to nawet po
Nie każdy z programistów zostnie managerem czy otworzy własny biznes, część z nich będzie skazana na klepanie kodu całe życie, ale czy tak się da?


@NiebotycznyWojciech: mozna architektem byc, w consulting pojsc etc.

Widzieliście programiste +50?

@NiebotycznyWojciech: tak, mamy takich w firmie.

Już po 30-35 roku życia efektywność nauki spada, nie chce się, móżg nie działa jak u 20 latka, przyjdą młodzi, sprawniejsi umysłowo i was mogą zastąpić


@NiebotycznyWojciech:
@NiebotycznyWojciech: Znam programistów którzy są +50, także nie jest to niemożliwe by w tym wieku logicznie myśleć i klepać kod nawet w nowych technologiach. Ja zamierzam kiedyś jednak odejść od klepania kodu i zająć się czymś innym w wieku ok 40 lat.