Wpis z mikrobloga

Nie sądzicie, że dziwaczna kolokacja "wierzący-niepraktykujący" używana przez wiele osób, to tak naprawdę oksymoron?

Bo co to oznacza dokładnie, że wierzysz w Boga, ale nie żyjesz wg jego Prawa?
Według mnie to właśnie taki pusty frazes, oznaczający że ktoś żyje w grzechu, ale na koniec dnia uspokaja sumienie myśląc, że "przecież wierzy w Boga..."

Wiara i nawrócenie to praca nad sobą i swoimi słabościami, życie zgodnie z Bogiem codziennie, zawsze i nieustannie.
Więc nie ma czegoś takiego, jak "wierzący-niepraktykujący"

Takie mam przemyślenia po wieczornych rozmowach z niewierzącymi znajomymi( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wiara #oswiadczenie #chrzescijanstwo #przemyslenia #4konserwy
  • 41
@alejandra15: Jest różnica pomiędzy "Wierzę w Boga", a "Wierzę ludziom, którzy sami nadali sobie prawo wypowiadać się w imieniu Boga".

Czy to nie grzech twierdzić, że jest się nieomylnym w rozumieniu Boga? Czy to nie grzech innym wmawiać jedyne słuszne boskie prawa? Czy to nie grzech uważać się za lepszego od innych ludzi w oczach Boga?

Ludzie są "niepraktykujący", bo słusznie wątpią w iniencje i bezinteresowność Kościoła. Nie w Boga, ale
@agondonter ale czy zauważyłeś, że ja w moim poście nigdzie się nie odnoszę do kościoła?

To nie jest grzech mówienie ludziom o jedynych słusznych boskich prawach, a wręcz przeciwnie - to głoszenie Boga.

I nie imputuj mi proszę, że się czuję nieomylna w rozumieniu Boga, gdyż to z twojej strony sroga nadinterpretacja.
@alejandra15: Zamień "Kościół" na jakąkolwiek nazwę religii. To jedynie przykład.

Twoje personalne oburzenie jest nadinterpreacją. Ja odniosłem się do księży, imamów, kapłanów i innych szmanów, bo to oni nazmyślali swoich "boskich praw". A reraz uparcie twierdzą, że to był jedyny właściwy i najważniejszy głos Boga.

Jeżeli guru sekty twierdzi, że należy zjadać noworodki na cześć Boga, to też głoszenie jego słów? Tak mu Bóg powiedział!

A jeżeli nie, to dlaczego wierzyć
Nie sądzicie, że dziwaczna kolokacja "wierzący-niepraktykujący" używana przez wiele osób, to tak naprawdę oksymoron?


Nie

Bo co to oznacza dokładnie, że wierzysz w Boga, ale nie żyjesz wg jego Prawa?

Jakiego prawa? Którego? W każdej religii Bóg ma inne swoje prawa, bo tak sobie wymyślili ludzie. Ktoś może uznawać istnienie Boga i wierzy, że coś takiego jak Bóg który stworzył wszystko istnieje, ale nie wierzy w regułki które wymyślili sobie ludzie X
@benzdriver ale co to dokładnie znaczy pewien system wartości, na którego szczycie jest Bóg? Bo to takie wszystko i nic w Twoim poście.

Uczepiłeś się tego pośrednika i ceremonii, a nie na tym polega ta praktyka wiary o której mowa.
@alejandra15: Mylisz się.
Tylko Twoja żywa, osobista wiara w Boga jest odpowiedzią. Nikt nie wie lepiej od Ciebie w co wierzysz, nik nigdy lepiej niż Ty nie będzie wiedział jak powinnaś wierzyć.

Pisma mogą być natchnieniem, inspiracją. Prawda. Ale to też słowa ludzi. Nie Boga.
Oni wg własnych kryteriów i okoliczności, zakładam, że z jak najlepszymi intencjami, chcieli opisać swoją wiarę. Zrobili to najlepiej jak umieli.
Ale byli tylko ludzmi. Słabymi
Ludzie mają różne podejście. Znam jednego, co roku pielgrzymka, po 2 miesiącach związku mieszka ze swoją dziewczyną. W każdą niedzielę prosto z wyra razem do kościółka, hipokryzja. Ona też wierząca.
@alejandra15:

100:2.4
Duchowość od razu staje się wskaźnikiem czyjejś bliskości Boga i miarą czyjejś użyteczności dla bratnich istot. Duchowość poszerza zdolność odkrywania piękna w rzeczach, rozpoznawania prawdy w znaczeniach i odkrywania dobra w wartościach. O rozwoju duchowym decyduje zdolność do takiego rozwoju a jest on wprost proporcjonalny do eliminacji samolubnych wartości miłości.

100:2.6
Cel ludzkiej samorealizacji powinien być duchowy, nie materialny. Jedyne rzeczywistości, o które się warto starać, to rzeczywistości Boskie,
@alejandra15: jestem ateistką ( ͡ ͜ʖ ͡ )
Fajnie że czytasz Biblię i Cię to kręci. Szkoda, że się do niej nie stosujesz:

traktuj bliźniego swego jak Siebie samego

Albo traktujesz to zbyt poważnie. Powiedz mi zatem, gdzie jest Bóg, kiedy niewinne, malutkie dzieci umierają? Co mówi Biblia na ten temat? Że taka była wola boska?
Oh, plisss..
r.....a - @alejandra15: jestem ateistką ( ͡ ͜ʖ ͡ )
Fajnie że czytasz Biblię i Cię to...

źródło: comment_Ou22Ve3cjJdb6TKyrR2ljijEe22IV8Uy.jpg

Pobierz