Wpis z mikrobloga

Miraski co sądzicie o najnowszym Renault Megane?
Miałem kupić Talismana ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że taki duży samochód do kręcenia się po mieście raczej mija się z celem. Dlatego pomyślałem o Megane.
Jest ładne i za 75 tysięcy całkiem fajnie wyposażone (cyfrowe zegary, podgrzewane fotele, tempomat itp.).
Obawiam się tylko, że silnik 1.2 130 konia to może być za mało.
Warto czy lepiej poszukać czegoś innego?

#samochody #renault
  • 25
@saycool w tej cenie to lepiej kupić używanego 5 letniego mondeo mk4 z silnikiem benzynowym z full wypasem. Auto kupisz juz w b. dobrym stanie za 45k cbl. Masz wtedy 30k dla siebie. Mondeo jest w klasie talizmana. Rozważ taką opcję.
@Bystry_Chlop: No rozważałem też zakup np. używanego Audi A5 za 80-100 tysia ale doszedłem do wniosku, że to jednak zbyt duża kwota żeby ryzykować wtopę. Nie mówiąc o tym, że jak poczytałem o akcji połykania oleju przez 2.0 TFSI to już całkiem mi chęć odeszła.

Mondeo podoba mi się tylko z przodu. Tył jest słaby i środek też nie porywa. 5 letnie auto będzie miało już ze 100-150 tysięcy przebiegu więc
@thebitterend: Wcześniej miałem 150 konną Alfę 159 i na codzienne toczenie było ok.
Robiłem jazdę próbną Talismanem w 200 koniach i ta opcja jak dla mnie jest w sam raz.
Jutro może znajdę chwilę i podjadę do salonu, ale podczas jazdy próbnej nie dostrzega się wszystkich minusów samochodu dlatego pytam Mireczków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saycool: tak, miałem okazję się przejechać jakiś czas temu i moim zdaniem całkiem fajnie to chodzi No i to wnętrze w dobrych wersjach... aż się nie chce z niego wychodzić :D Jechałem tylko po mieście i było pod względem dynami bardzo dobrze, natomiast trasy nie testowałem. Nie powinno być źle bo jednak to tylko kompakt i te 130km z turbo powinno starczyć. Szkoda, że w ofercie nie ma czegoś między tymi
@saycool jeździłem tym złomem przez miesiąc jako auto zastępcze. Nie polecam. W dodatku po dwóch tygodniach i koło 5k kilometrów padło wspomaganie XD zapominając że to w ogóle nie jedzie. Za 75 koła dostaniesz fajniejsze auta, serio nie warto.
@saycool jezdze Laguna Coupe.
Jeśli nie potrzebujesz auta 5 drzwiowego, to może pochyl się nad ostatnim rocznikiem Laguny coupe. Bezawaryjne, mega wyposażenie, 4control...
A Megane jest po prostu za wolne jak dla mnie. Środek jest dla mnie za smutny, zaczyna jakoś wyglądać dopiero w topowej wersji.
Zastanawiałem się długo nad Koleosem 2017, ale! Wersja Initiale Paris przy której dopiero to auto nabiera wyglądu w środku, kosztuje tyle co... Kia Stinger ,,podstawowa" 255