Wpis z mikrobloga

Poszukuję jakiegoś w miarę budżetowego tableta graficznego formatu A4. Czy istnieją w ogóle jakieś egzemplarze w cenie maks do 1k ? Najtańszy Wacom Intuos to około 1850 pln ... Niestety na allegro nie ma podziału kategorii na rozmiary. Przejrzałem już z kilkadziesiąt aukcji i wszędzie na razie są A5/A6.

#grafikakomputerowa
  • 10
@Achaa: Aaaa, bo znajoma z firmy architektonicznej mówi, że na monitor w full HD to za mały jest i mało precyzyjny. No ale ona teraz pracuje na służbowym rozmiaru A4 ... a jak patrzę na te ceny to mnie to trochę zniechęca.
@roztoczanin: a co będziesz na nim robił? Ja wykorzystuję do rysowania w Photoshopie, Illustratorze a nawet do montowania filmików w Premierze (nie posiadam myszki) i w żadnym z tych programów nie mam problemów z precyzyjnością (nie wiem nawet za bardzo co mogłoby to oznaczać w przypadku tableta - że nie możesz ustawić kursora dokładnie w tym miejscu gdzie chcesz?)
@roztoczanin: to myślę, że spokojnie A5 wystarczy. A6 za mały, ledwo ręką się rozpędzisz a już się kończy, ale A5 spokojnie :) Ja mam Intuos Art rozm. M i jak dla mnie to idealna półka średnia cenowo.
@Achaa: Aaaa, bo znajoma z firmy architektonicznej mówi, że na monitor w full HD to za mały jest i mało precyzyjny. No ale ona teraz pracuje na służbowym rozmiaru A4 ... a jak patrzę na te ceny to mnie to trochę zniechęca.


@roztoczanin: #!$%@? sie zna, bo A5 radzi sobie bardzo dobrze nawet na monitorach 2,5k.

Nie bierz nic co nie jest Wacomem, bedziesz zalowal kazdej zlotowki.