Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie gry planszowe? Zależy mi na takich, gdzie można grać we dwie osoby (i nie jest nudno) i więcej osób. Fajnie by było jakby rozgrywka nie trwała mniej niż godzinę. Gry do myślenia, strategiczne, gdzie mniejsze znaczenie ma losowość. Jest tego tak dużo, że nie mogę się na nic zdecydować. Miło by było jakbyście napisali przy okazji dlaczego polecacie. Budżet do 150 zł. I gdzie najlepiej takie gry kupować?
#gryplanszowe #kiciochpyta
  • 97
@abstrakcyjna0: 51 stan master set. Kupiłem wczoraj i polecam mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwsze gry mogą trwać dłużej niż godzinę ale potem powinniście się wyrabiać. Rozgrywka jest od 1 do 4 graczy, we dwoje gra się równie dobrze.

Bardzo dużo możliwości, strategii i decyzji do podjęcia.
@abstrakcyjna0:
Rosyjskie koleje - 2-4 graczy, abstrakcyjne budowanie linii kolejowych, bardzo mało losowości, solidnie zaplanowana mechanika
Wysokie napięcie - 2-6 graczy, od dawien dawna w czołówce wszelkich rankingów, strategia ekonomiczna, mało losowości i rozgrywka sama się balansuje (bardzo ciężko jest uciec innym graczom jednym szczęśliwym zagraniem)
Archipelago- 2-5 graczy, strategia z elementem kooperacji - rozwijamy archipelag i wspólnie dbamy by się nie zbuntował, solidne podstawy zarządzania finansami i surowcami, doskonale wpasowany