Wpis z mikrobloga

Mirki podpinał ktoś płatność kartą pod pisany przez siebie system? Ale zależy tu na opcji dość specyficznej. Tzn. klient podaje dane karty i kod sobie wykonuje transakcje - coś jak np. na Amazon czy Allegro i opcja płatności kartą (odbywa się bez widocznego przekierowania do zewnętrzne pośrednika). Jest to w ogóle w zasięgu "małego żuczka" ?

Druga sprawa, powiedzmy, że dane te są zapisywane w bazie - przypuszczam, że musi ona spełniać jakieś specyficzne warunki. Zawiera jednak dane newralgiczne. Jest to jakoś unormowane?

#programowanie #platnoscionline
  • 7
Jest to w ogóle w zasięgu "małego żuczka" ?


@Seeker: Nie wydaje mi się. Ale 100% pewności nie mam, jak wygląda ogarnięcie takiego tematu.

Druga sprawa, powiedzmy, że dane te są zapisywane w bazie


Na miejscu małego żuczka nawet bym się nie odważył. Sporo hajsu trzeba by przeznaczać na regularne audyty bezpieczeństwa oraz samo wykonanie serwisu. Nie mówiąc już o tym, że wypadałoby serwery trzymać w prywatnej serwerowni.

Kolejna kwestia, że
@Seeker: Co to znaczy mały żuczek? Bo jak na stronie będziesz miał kilkadziesiąt tysięcy obrotu miesięcznie, to pewnie jest to możliwe. Sam coś takiego wprowadzałem.

Musisz sobie w Polsce znaleźć firmę, która świadczy usługi obsługi kart płatniczych. Podpisać umowę, oni Ci zrobią audyt strony swoim skanerami, jak wszystko będzie ok, to dostaniesz dane, dokumentację do ich API i teoretycznie możesz działać.