Wpis z mikrobloga

Mircy kochani!

Facet ma 2 lata doświadczenia jako programista .NET, 2 lata jako wdrożeniowiec ERP, i 4 lata jako administrator ERP.

Ubiega się o stanowisko programisty, w firmie zajmującej się wdrażaniem i rozbudową tego systemu ERP.

Zawołał 12kPLN brutto na UOP. Katowice.

Powiedzcie mi - to dużo, bardzo dużo, czy absurdalnie dużo?

Trzeba mu przyznać, że zdecydowanie jest kompetentny i wpasowany profilowo na to stanowisko tak, że mógłby właściwie zacząć pracę z marszu, ale są u nas lepsi od niego, którzy zarabiają znacznie mniej...

#programista15k #pracbaza #zarobki
  • 9
to dużo, bardzo dużo, czy absurdalnie dużo?


@RandomowyMirek: z tego co kojarzę stawki w tym to tak przeciętnie, z jak jest faktycznie dobry to najwyraźniej się jeszcze mocno krępuje przed wyższymi stawkami.

zdecydowanie jest kompetentny i wpasowany profilowo na to stanowisko tak, że mógłby właściwie zacząć pracę z marszu


@RandomowyMirek: no to w czym problem? I tak zarobicie na nim sporo więcej - no chyba że nie, to wtedy tym
@desensitization:
Ale w każdym innym przypadku on ma raptem 2 lata doświadczenia jako programista, bo znajomość na wylot niszowego polskiego ERP z Comarchu nigdzie indziej nie ma właściwie znaczenia. Jako programista, to żaden z niego magik, w korpo to byłby ledwie nieco ponad juniorem.
@RandomowyMirek: > Powiedzcie mi - to dużo, bardzo dużo, czy absurdalnie dużo?

To zależy od firmy. W jednej tyle zarabia junior, a w drugiej senior.
W tym kraju nie ma normalnych stawek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale w każdym innym przypadku on ma raptem 2 lata doświadczenia jako programista


@RandomowyMirek: no to w sam raz dla kogoś kto ogarnia i ma dobre doświadczenie, zwłaszcza, że:

2 lata jako wdrożeniowiec ERP, i 4 lata jako administrator ERP.

w firmie zajmującej się wdrażaniem i rozbudową tego systemu ERP

znajomość na wylot niszowego polskiego ERP z Comarchu nigdzie indziej nie ma właściwie znaczenia


@RandomowyMirek: no a u was pewnie
@RandomowyMirek: Jako ktoś z branży ERP, ale inny język - bardzo dużo. To koszt pracodawcy 14k zł, jeśli weźmiemy, ze pracownik nie pracuje 1 mc (urlop) to 15.4 zł. W mojej opinii ciężko o zarobek na takim programiście, który ma 2 lata doświadczenia, ale to Ty musisz policzyć czy na nim zarobicie.
Myślę, że na wykopie i tak ludzie napiszą, że za mało by wyładować swoją frustrację związaną z własną pensją,