Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem

Czy montując drzwi drewniane do mieszkania w kamienicy zanim zostaną zrobione tynki i wylewki bardzo narażamy się na ich puchnięcie? Drzwi zostaną zabezpieczone folią tak by nie zostały zniszczone, ale jednak wilgoć może zrobić swoje. Z drugiej strony, mieszkanie będzie cały czas wietrzone podczas schnięcia i przepływ powietrza będzie dosyć dobry, no ale jednak drewno... #kiciochpyta ()
  • 8
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: @Virgo92: Wiem, że tak wszyscy radzą, ale jednak takie drzwi zabezpieczyły by nam mieszkanie i moglibyśmy wykończyć klatkę schodową już teraz, inaczej musielibyśmy czekać do późnej wiosny i bardzo nam to nie po drodze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dodatkowo, drzwi już czekają i nie ma ich gdzie trzymać (ʘʘ)
Ja bym wstawiał, nic nie powinno puchnąć, jak wilgoć nie będzie się skraplać na wszystkim przez dłuższy czas. Tylko uwzględnić wysokość wylewek i podłóg przy montażu oczywiście.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Liczę na odpowiedź kogoś kto założył przed tynkowaniem i wylewką, bo może ma doświadczenie, że jednak nie napuchną, ewentualnie jakieś rady jak to zabezpieczyć. To, że zazwyczaj drzwi montuje się po, to wiem :) Tynki maszynowe.

@lucky_luciano: Tak jakby drzwi nam wyznaczą poziom, otwór jest gotowy :)
Jak poziom wyjdzie na całym pomieszczeniu i się będzie zgadzać, to ok. Zapytaj montażystów, bo będą mieli lepszy pogląd sytuacji. Piankę należy zabezpieczyć bo narażona na promieniowanie UV traci swoje właściwości i po kilku miesiącach nadaje się do usunięcia i ponownej aplikacji. Poza tym jak wyżej wspomniano zabezpiecz przed uszkodzeniami mechanicznymi, bo jeżeli wąż tynkarski będzie przez ten otwór podawany, to może nim miotać jak szatan.
@lucky_luciano: wąż tynkarski pójdzie przez drzwi balkonowe bo póki co do mieszkania da się wejść przez balkon a na balkon przed klatkę więc tą drogą idziemy, ale dzięki za wskazówki :) drzwi na promienie uv nie będą za bardzo narażone bo przedpokój mamy ciemny a klatka też ciemna więc powinno być ok :)