Wpis z mikrobloga

#polityka #handelwniedziele
Dzisiaj przeszła ta śmieszna ustawa, która zakazuje mi chodzić na zakupy w niedzielę - bo państwo ma zamiar decydować o tym co i kiedy mam robić w wolnym czasie. Jeszcze niech mi mandaty wysyłają za niechodzenie do kościoła...

Częstym argumentem śmiesznych ludzi, fanatyków PiSu, było hasło "Skoro tak ci się POpaprańcu PiS nie podoba, to nie pobieraj 500+". Już pomijając to, że na to 500+ wykłada każdy z nas (pracujący oczywiście), a nie tylko zwolennicy PiSu i poza PiS i PO są jeszcze inne ugrupowania to mam mały apel dla tych, co popierają tę durną ustawę:
- jeżeli umierasz w niedzielę, to nie dzwoń po karetkę, bo ci ludzie też chcą mieć wolne - umieraj w spokoju
- jeżeli wracasz na rezerwie z długiej podróży to nie tankuj samochodu na najbliższej stacji, bo ci ludzie też chcą mieć "wolną niedzielę dla rodziny" - postaw auto na poboczu i czekaj do poniedziałku
- jeżeli ktoś cię napadł na ulicy, to nie dzwoń po policję, oni też chcą mieć wolne - bądź dobrym chrześcijaninem i oddaj swój portfel biednemu i się za niego pomódl
itd...

P.S. Jarek - a żeby Ci się karma dla kota w niedzielę skończyła. :v
  • 10