Wpis z mikrobloga

#oczyocicy meldują się na Mirko!

Trochę paniki zasiałam w poprzednim wpisie, spieszę z wyjaśnieniami :) Podczas samego zabiegu NIC a NIC nie boli, w zasadzie nic nie czuć oprócz czasem lekkiego nacisku na gałkę oczną, ale to uczucie można porównać do dotykania twardówki przez powiekę, czyli nic strasznego ani dziwnego, zwłaszcza dla różowych (i tak sobie lica malujemy, przynajmniej spora część z nas) więc serio, jak ktoś naprawdę ma wielki problem z dotykaniem oczu w stylu nie da za nic w świecie zapuścić sobie kropelek, o włożeniu soczewek nie ma mowy, oraz jak wpadnie coś do oka to woli samobójstwo niż wydłubanie tego - jedynie wtedy bym odradzała...

Nie robiłam operacji w żadnej mordowni :D Standardowa cena LASEK za jedno oko wynosi tam 2,2K, ja miałam farta załapać się na promocję i zapłaciłam ponad dwa razy taniej. Operował mnie doktor z ponad 10-letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu takich zabiegów, nie natknęłam się na praktycznie żadne negatywne opinie na jego temat (tak, tak, wiem o różnych trickach i manipulacjach związanych z opiniami o lekarzach w necie)

5 dni temu miałam pierwszą wizytę kontrolna po zabiegu, doktorek zdjął mi soczewki opatrunkowe, wszystko wyglądało ślicznie, nie wdała się żadna infekcja, czytałam najmniejsze literki na tej śmiesznej tablicy więc chyba widzę :) Dokładną "wadę" albo jej brak określą mi na następnej kontroli - na początku stycznia

Co do samej rekonwalescencji... Dzień zabiegu liczę jako dzień 0
Pierwsze 1,5 dnia oraz dwie noce po zabiegu to był jakiś horror. Po łyknięciu ketonalu z bólu 11/10 robiło się 6/10. Na przemiennie spałam i słuchałam audiobooków (swoją drogą polecam słuchowiska serii Wiedźmin - wszystko cacy oprócz Kożuchowskiej w roli Triss, jakoś nie pasuje mi ten głos).

Uczucie bólu oczu można porównać do ciągłej obecności ciał obcych w oczach ("piasek"), szczypanie jakby ktoś soku z cytryny nalał pod powieki, okropna wrażliwość na światło, w jednym oku czułam jakby ktoś mi wbijał z źrenicę rozżarzone szpilki w seriach co kilka minut. Drugi dzień po zabiegu było troszkę lepiej, ból dużo lżejszy, zmniejszyła się wrażliwość na światło, nawet mogłam sobie zerknąć na tv w ciemnych okularach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzeciego dnia jak ręką odjął, ból ustąpił, wrażliwość na światło również. Nowe życie. Jedyne co jeszcze przez parę dni się utrzymało to kłucie w tym oku od rozżarzonych szpilek, z tym że "szpilki" już nie były rozżarzone ( ͡° ͜ʖ ͡°) i "ukłucia" zdarzały się sporadycznie, a od dwóch dni całkiem przeszło.

Nie wiem czy czegoś nie pominęłam, AMA ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 32
słuchałam audiobooków (swoją drogą polecam słuchowiska serii Wiedźmin


@Ocica: ciekawe. Mój brat miał kiedyś jakieś zapalenie wirusowe oczu i nie bardzo mógł używać wzroku, to też słuchał audiobooków z serii o Wiedźminie całymi dniami :D

A pytanie - jak wyglądają teraz Twoje oczy? Znać jakoś że miałaś tę operację?
No i najważniejsze - jak ostrość wzroku?
@Ocica Zniżka z Groupon? Cieszę się, że wszystko ok, oby tak dalej. Ten wpis zdecydowanie nie straszy. Masz jakieś ograniczenia typu brak wysiłku przez jakiś czas, czy pracy przy komputerze?
@Ocica: przeczytalem pierwsze Twoj komentarz a w szczegolnsoci 'Ostrość oceniam 9.5/10 czasami jeszcze miewam przymglenie, ale ma się to unormować w ciągu 2-3 mc', mysle sobie: chyba jakis post o ostrym zarciu, przeczytam...przeczytalem i zaluje :p
@Ayano: mam sporo ograniczeń, kawa, alkohol out, szlaban na zadymione i zakurzone pomieszczenia, ograniczenie wysiłku fizycznego i dźwigania, zakaz kąpieli w basenach, jeziorach itp, nakaz noszenia okularów z filtrem przy słonecznej pogodzie. Z czasem tych ograniczeń jest coraz mniej, jedne unieważniają się po 2 tygodniach, inne po 6 miesiącach

Akurat nie z gruponu, ale babka na recepcji mówiła że też czasami mają tam oferty

@xstempolx: za dwuocz łącznie z lekami
@Ocica Widzę, że nie tylko ja tak myślę. Już pół roku temu jak się przygotowywałam (tak poważnie) pod względem informacji o powiklaniach itd. do laserowej operacji wzroku to pierwsza myśl muszę ściągnąć audiobooka wiedźmina jeszcze przed, na czas pooperacyjnej rekonwalescencji :D
No i super że się wszystko fajnie goli i jest 10/10 lub 9.5/10 cudownie!!!
Odblokuj priva bo mam pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)