Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. :-)

Część z Was już swoje paczki otrzymała, niektórzy jeszcze czekają - spokojnie, na pewno wszyscy swoje paczki otrzymają. :)


Przesyłacie nam dużo pytań, postanowiliśmy zrobić szybkie FAQ:

1. Nie otrzymałem numeru trackingowego? Czy to oznacza, że nie dostanę paczki?
Nie. :) Niektóre osoby wysyłają paczki bezpośrednio z paczkomatu. Numery trackingowe otrzymują SMS dopiero, gdy kurier wyciągnie taką paczkę z Paczkomatu. Może to potrwać 24h, czasami do 48h.
Trzeba również pamiętać, że dzisiaj był tzw. 'rematch', czyli ponowne losowanie, przez osoby, które nie wywiązały się z zabawy.
Dlatego, prosimy o cierpliwość. Termin wysyłki teoretycznie mija jutro wieczorem, natomiast prosimy o cierpliwość do weekendu. Jeżeli w sobotni wieczór nie otrzymasz żadnej informacji - daj znam znać, będziemy to weryfikować.

2. Wysłałem paczkę w Paczkomacie i nie mam numeru trackingowego.
Jak wyżej. :) "Numery trackingowe otrzymują SMS dopiero, gdy kurier wyciągnie taką paczkę z Paczkomatu. Może to potrwać 24h, czasami do 48h.". Niektóre osoby sugerują rejestrację w Managerze Paczek inPostu - jest to dobry pomysł, natomiast w 99% numer w Managerze będzie błędny i polecamy poczekać, aż przyjdzie do Was SMS z inPostu z numerem.
Paczki nadawane bezpośrednio w Paczkomacie mają numer trackingowy rozpoczynający się od cyfr: 6888......

3. Mój odbiorca mieszka w tym samym mieście co ja - czy mogę mu dostarczyć paczkę osobiście?
Tak! I prawdę mówiąc takie rozwiązanie jest przez nas bardzo mocno polecane. Jednakże, wcześniej skontaktuj się za pomocą Anonimowych Wiadomości swojego odbiorcy czy wyraża na to zgodę. Dopiero wtedy umów się z nim na odbiór osobisty. :)

4. Przekazałem swoją paczkę osobiście, nie mam numeru trackingowego - co robić?
W panelu uczestnika kliknij na "Potwierdź wysłanie paczki" - w obu polach należy wpisać "odbiór osobisty" - ale dopiero jak już doręczysz swoją paczkę!
Twój odbiorca również otrzyma o tym informację od naszego bota.

5. Dostałem wiadomość od bota, o odbiorze osobistym, ale nic o tym nie wiem
Jak najprędzej skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego. Będziemy wyjaśniać sprawę.

6. Kiedy usuniecie moje dane osobowe ze strony?
Twoje dane osobowe są usuwane z systemu automatycznie, w momencie w którym zarówno Ty, jak i Twój odbiorca wgracie zdjęcie do galerii ("Potwierdź otrzymanie paczki" w panelu uczestnika).

7. Wykopoczta to fajna inicjatywa - czy mogę przelać pieniądze dla was?
Niestety nie. Jednakże będziemy szczęśliwi, jeżeli zamiast tego przelejesz drobną sumę na jakikolwiek Dom Dziecka w Twojej okolicy. Te pieniądze - szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia - na pewno przydadzą się dzieciakom. Alternatywnie, możesz kupić słodycze / zabawki i przekazać to do Domu Dziecka - wierz, że tego widoku nie zapomnisz przez długi czas. ;)

8. Kiedy podsumowanie?
Planujemy opublikować je 25 grudnia w okolicach godziny 18. :)

9. Co powinno się znaleźć na zdjęciu, które pójdzie do Galerii?
W tym aspekcie nie mamy większych wymagań. Wystarczy sama zawartość przesyłki, listu nie musisz publikować jeżeli nie chcesz. Kartek weryfikacyjnych również nie przewidujemy. ;)

10. Czy muszę wrzucać wpis na mirko ze zdjęciem?
Nie jest to wymagane przez nas, ale na pewno jest to dobry sposób na to, by poinformować naszego nadawcę, że paczka dotarła. Nie zaszkodzi również mu podziękować. :)

W przypadku pytań lub wątpliwości wciąż pozostajemy do Waszej dyspozycji na kontakcie. :)

#wykopoczta #wykopocztaorganizacja
Wykopoczta - Dobry wieczór. :-)

Część z Was już swoje paczki otrzymała, niektórzy ...

źródło: comment_lcjhyiRNXMEVlaVOECpp75GTkW3rgEmu.jpg

Pobierz
  • 14
Tak! I prawdę mówiąc takie rozwiązanie jest przez nas bardzo mocno polecane. Jednakże, wcześniej skontaktuj się za pomocą Anonimowych Wiadomości swojego odbiorcy czy wyraża na to zgodę. Dopiero wtedy umów się z nim na odbiór osobisty. :)


@Wykopoczta: :o byłam pewna że nie można, a tak to bym mu zaniosła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
8. Kiedy podsumowanie?

Planujemy opublikować je 25 grudnia w okolicach godziny 18. :)


@Wykopoczta: @b__g: poświętowałbyś, odpoczął, a nie tylko praca i praca! Żądam przesunięcia podsumowania o parę dni! (òóˇ)