Wpis z mikrobloga

Jak można wierzyć we własne siły będąc ograniczoną naczelną z krótkim życiem, przeciętnym intelektem i bez celu egzystencji #schopenhauer


@kamilm119: Można wierzyć w moc Boga. Sami rzeczywiście jesteśmy tacy jakimi nas opisałeś, ale dzięki wierze w Boga i dzięki Jego mocy możemy dużo więcej ;)
@the_white_crystal: nie jestem niczym gdy Bóg jest ze mną. To on zdecydował o moich narodzinach tak samo jak o moich. Gdy poznasz ze swoją siła możesz zdziałać bardzo mało, a dzięki zaufaniu mu znacznie więcej to zmieniasz całkowicie pogląd na świat. Ale to ogromna łaska i nie każdy chce to otrzymać.
@Daxxx: A co jeżeli Ci powiem, że wszystko zależy od Twojej własnej, wewnętrznej siły? Powiedz mi jakie to uczucie, kiedy coś osiągasz i nawet nie jesteś przekonany, że to Ty zrobiłeś tylko jakiś metafizyczny byt.
@the_white_crystal: Osiągnąłem ja, ale z łaski Boga. Co oznacza wyrażenie osiągnięcie czegoś samemu sobą? Moja wewnętrzna siłą się nie urodziłem. Moją wewnętrzną siłą się nie wykarmiłem jako niemowle, moją wewnętrzną siłą nie zdobyłem też wykształcenia. To wszystko jest wypadkowa wielu czynników na które nie masz wpływu. Mówi się, że los to świeckie imię Ducha Świętego.
@Daxxx: Urodziłeś się, bo Twój tata zapłodnił Twoją mamę, szok, prawda? Też Ciebie wykarmili, a wykształcenie zdobyłeś, bo taki jest system i gdybyś olał szkołę to miałbyś dosłownie przesrane. Wy naprawdę macie sprane berety.
@the_white_crystal: Gdyby to zależało w 100% od rodziców to skąd np. wczesne poronienia. System jest taki, ale nie każdy jest w stanie je zdobyć (upośledzenia czy inne sytuacje). Nie masz wpływu na to nawet kiedy Twój włos zsiwieje, a co dopiero na inne rzeczy :).
@Daxxx: Poronienia? Z powodu genów, złego prowadzenia ciąży, wierzysz, że to Bóg sobie wśród 7 miliardów osób wybiera tą jedną, której teraz w danym momencie nakazuje poronić? Przecież to jest absurd. Jeżeli ma upośledzenia to ma wielkiego pecha, geny i przypadek, tylko tyle i aż tyle. A może uważasz tak jak inni, że to jakaś "próba" Boga? Oczywiście, że nie mam wpływu na wiele rzeczy, tak jak samo jak Twój Bóg.