Wpis z mikrobloga

Pies biegał po środku lasu, w ciemnościach, oczywiście po ulicy. Wyleciał mi prawie prosto pod koła, z naprzeciwka jechała ciężarówka. Od razu spakowałam go do auta, a w aucie rozwalił mi opakowanie z hummusu, wiec całe auto miałam po chwili brudne z hummusu (co widać na zdjęciu), jeździłam tak pół godziny- przede mną kilka km lasu, za mną kilka km lasu…

Podjechałam pod najbliższy dom- nikt nie otwierał… W końcu pojechałam w jakaś drogę leśną, gdzie zauważyłam lampe przy drodze, podjechałam do pierwszego domu w którym świeciło się światło.

BINGO- właściciel

Po czym Pan skwitował wszystko słowami:
„Aaaa trzeba było go wypuścić, on ma taką naturę ze musi sobie pobiegać po wsi, bo podwórko mu nie starcza”.

Poświęciłam jakieś 10-15 minut na pouczenie pana i przetłumaczenie ze już pies by był dawno rozgnieciony pod kołami ciężarówki, ale nie wiem czy dotarło.
Wieś.

Bezradność, bezsilność, frustracja i niemoc kolejny raz mnie doścignęły ☹️

#zalesie #pokazpsa #otoziaki #psy #gorzkiezale
cytmirka - Pies biegał po środku lasu, w ciemnościach, oczywiście po ulicy. Wyleciał ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • 2
PS. Już więcej nie będę w stanie jeść hummusu, jeżdżenie z tym zapachem przez pół godziny sprawiło ze na sama myśl o hummusie już mi niedobrze ()
  • Odpowiedz
@cytmirka starego wsiura niczego nie nauczysz, następnego dnia (ewentualnie po kilku dniach, żeby mieć pewność, że cię już nie spotka) wypuści psa znowu. W końcu go coś jebnie i albo zostanie kaleką i kiedyś zginie, albo zginie od razu.
  • Odpowiedz
  • 1
@cutecatboy Wiem, ale miał chociaż tyle rozumu że nie zrobił tego przy mnie i wrócił z nim na podwórko. Szczerze mówiąc byłam prawie pewna ze puści go przy mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja Młody, myśle ze nawet roku nie ma, bardzo przyjacielski i energiczny, mega fajny :( W sumie biegał z jakimś drugim mniejszym ale ten drugi mi mignął przez ułamek sekundy i szukałam go, ale nie znalazłam…
  • Odpowiedz
@cytmirka: Szczerze? Że #!$%@? to jest to wiem, ale lepiej tak niż na łańcuchu i bez budy. Taki wypuszczany pies potem ciężko ma się nauczyć nie wychodzić. Będzie próbował uciekać, a jak się uprze to i 2 metrowy płot przejdzie lub podkopie.

Daj tym ludziom powymierać. Nie nauczysz kogoś siłą lewą ręką łyżki chwytać, jak całe życie prawą to robił jak głupawo by to nie brzmiało.
  • Odpowiedz
  • 1
@ruda_stuleja Wiem o tym, zrobiłam obczajkę podwórka i był tam drugi pies, wyglądał dobrze i nie był na łańcuchu. Trochę dobrego w beznadziejnej sytuacji, ale i tak do kitu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@cytmirka: Pierwszy raz przez wieś jechałaś? Ogólnie na wioskach 80% psów lata luzem. Jak jakaś suka ma cieczkę, to bandy psów za nią latają i do domu wracają raz na kilka dni się najeść i z powrotem na baby.
  • Odpowiedz
@cytmirka:
Inna rzecz, że musisz zrozumieć, że trochę ciężko i głupio (przynajmniej z ich perspektywy) mówić innym psiarzom jak mają utrzymywać swoje zwierzę. Pies na zdjęciu wygląda w dobrej kondycji. Ja myślę, że właściciele są w pełni świadomi że ten pies może marnie skończyć i według nich jest to po prostu natura co jest w pewnym sensie racją.

Masa psiarzy dzisiaj uważa, że pies musi być karmiony karmą po 40zł/kg, zabawki
  • Odpowiedz