Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaka jest szansa na zajście w ciążę jeśli stosunek odbył się w prezerwatywie, nic nie pękło, między zmianą prezerwatyw umyte były dłonie, różowy jest 5 dni przed okresem. Jedyna okazja do zapłodnienia to być może jakieś minimum na palcach podczas... (chociaż mi się nie wydaje) lub kiedy przy zakładaniu gumki przez chwilę zakładałem na zła stronę (ale dżordż był suchy). Była też dość lepka substancja na na końcu gumki (przy podstawie penisa) ale mógł być to śluz. Ogółem był to pierwszy raz i dlatego tak się denerwuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy ja panikuje bo jestem niedoświadczony czy jest jednak jakaś wyraźna szansa? Dodam że okres różowego to 28 dni a to było 5 dni przed nim.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 15
@MrFisherman: Kwestia nazwenictwa ;) Okres sam w sobie trwa tylko parę dni, cykl miesiączkowy dłużej, przeważnie około 28dni.

@AnonimoweMirkoWyznania: Żeby doszło do zapłodnienia musi się zbiec w czasie kilka dość istotnych czynników. Plemniki mogą przeżyć w ciele kobiety ~8 dni, komórka jajowa, powstała w momencie owulacji ma podobną żywotność. Zakładając, że ma cykl 28dniowy, owulacja nastąpiła w mniej więcej 15dni cyklu, komórka jajowa była zdolna do zapłodnienia do 23 dnia
@AnonimoweMirkoWyznania
Dni płodne występują ok 14 dni po okresie i trwają ok 2-3 dni. oczywiście jeśli stosunek jest uprawiany kilka dni wcześniej/później przy dniach płodnych istnieje małe ryzyko (plemniki mogą żyć i kilka dni w ciele kobiety) ale skoro się zabezpieczalisie, a były to bardzo dni niepłodne, to ryzyko ciazy jest praktycznie zerowe
@AnonimoweMirkoWyznania: Cumplu, nie panikuj. Aby doszło do zapłodnienia to naprawdę trzeba się postarać. Ludzie się często miesiącami starają zanim pyknie. Ja osobiście przez lata uskuteczniałem nawet stosunek przeruwany i nic sie nie działo, chociaż to głupie. Nie będziesz miał dziecka, spokojnie.
Ps
Witaj po drugiej stronie :)
Szkoda że nie ma szkole biologii i wychowania seksualnego...
Ale zaraz zaraz w internecie oprócz forów takich jak wykoo, jest Wikipedia i inne mądre źródła i można sobie poczytać o antykoncepcji.
Ryzyko jest znikome...