Wpis z mikrobloga

Słuchajcie no Miraski, temat VATowców widzę cały czas budzi zaciekawienie i sporo kontrowersji, więc potencjał na coś więcej jest. I teraz wpadałem na pewien pomysł - otóż mógłbym się postarać zorganizować prawdziwego eksperta w sprawach wyłudzeń VATu, z którym można by zrobić oficjalne AMA na #wykop Co sądzicie o tym pomyśle, byłoby zainteresowanie większej grupy Mirasków, czy nie bardzo? Jeśli zainteresowanie byłoby spore, to mógłbym poświęcić trochę swojego czasu i znajomości na namówienie takiej osoby do AMA, a #moderacja myślę, że by się zgodziła. Dajcie znać w komentarzach. #vatowcy #vat #podatki #prawo #ama
  • 56
  • Odpowiedz
@chwilowylogin: To jest dobry pomysł - zobaczymy co ludzie chcą wiedzieć w temacie. Od razu uprzedzam, że nie na wszystkie pytania taki ekspert będzie mógł zapewne odpowiedzieć w sposób bardzo szczegółowy.
  • Odpowiedz
@TomekRazDwaTrzy: Napisałem - AMA byłoby z tym dobrym, a nie ze złym. Pewne rzeczy by na pewno nie zostały powiedziane. Pytanie tylko, czy Miraski chcieliby takiego AMA np. z detektywem specjalizującym się w tego typu przestępstwach.
  • Odpowiedz
@grafikulus: Jak chcesz zweryfikować taką osobę? Bo te wszelkie machlojki byłby w stanie zrobić w miarę kumaty księgowy. No chyba, że będzie to policjant tak jak piszesz, to wtedy bardzo spoko :)
  • Odpowiedz
teraz OP sprowadzi jakiegoś radcę prawnego albo księgowego, który na AMA będzie przebąkiwał, że świadczy usługi doradcze i hajs wykopków napalonych na 100 milionów w miesiąc będzie się zgadzał xD
  • Odpowiedz
np. z detektywem specjalizującym się w tego typu przestępstwach.


@grafikulus: Liczyłem na profesora nauk prawnych z jakiejś katedry prawa podatkowego od 35 lat zajmującym się podatkami. ;) No ale ekspert z AMA na takim samym poziomie jak nasz wykopowy ekspert.

Oczywiście pelikany łykają jak szalone, a OP podważające jego wiedzę komentarze "sprytnie pomija". Ot wykoppeel i jego eksperci w pigułce.
  • Odpowiedz
@banana_phone: Profesor nauk prawnych? Być może by się dało, ale obawiam się że takie AMA skierowane byłoby do zbyt wąskiej grupy specjalistów, a tutaj raczej bardziej pop-podejście. Zresztą skąd założenie, że taki profesor zrobiłby ciekawsze AMA? Nie umniejszając takim autorytetom jak np. Modzelewski, mogłoby być zbyt teoretycznie trochę, bez emocji. No chyba, że Kazimierz Turaliński by się zgodził, ciekawe rzeczy mógłby opowiedzieć. "Podważające wiedzę" komentarze? Nie rozśmieszaj mnie. Gdzie tam są
  • Odpowiedz
@grafikulus: "AMA byłoby z tym dobrym, a nie ze złym" - czym się różni ten dobry od wyłudzania Vatu od tego złego? Dobry wie jak to robić, ale nie robi?

A temat ciekawy, powinien się dobrze przyjąć, chyba że na większość pytań odpowiedzi będą zbyt ogólne.
  • Odpowiedz