Wpis z mikrobloga

@nic_na_sile Przez po operacji 13 lat nie miał żadnych problemów i nigdy nie stosował diety (po wycięciu jelita trzeba na to uważać).

Poważnie Ci mówię, że on po operacji wyglądał lepiej, niż po wyciętym wyrostku i mnie trzymali w szpitalu,aż tydzień.
Podobno jak mnie rozcięli to prześwit jego był na grubość obwodu małego palca

@ETplayer: Łączę się z Tobą w bólu, ale co miałeś na myśli pisząc to co napisałeś? Co to jest 'grubość obwodu'? Bo jeśli średnica Twojego jelita grubego wynosiła tyle co obwód małego palca, to chyba nie było źle.
@ETplayer a mi cienkie #!$%@? a grube zostawili jak na razie zaszyte. razem mielibyśmy wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a co do stomii (bo pewnie masz), to jak dobrze pamiętam, to po wycięciu grubego potem mogą zrobić j-poucha
@ETplayer czy z tego typu dolegliwościami można powiedzieć "proszę mnie nie leczyć chce zejść" czy robią to nie ważne co powiesz? A kiedy się nie zgodzisz to dostaje się po prostu jakaś morfine I czeka? W sumie ciekawi mnie to, Bo jak czytam takie wpisy to chyba nie miał bym odwagi walczyć z tymi chorobami
Ja się tego cholernie boję. Od zeszłego roku, po antybiotykoterapii na helicobactera, mam dosyć często problemy z flakami. Przez pierwsze dwa miesiące często zwijałem się z bólu. Miałem kolonoskopie i na szczęście nie wykazała nic specjalnego, ale vivomixx i inne probiotyki to coś czego w mojej lodówce nie brakuje.
@DPressed bóle brzucha, przewlekłe biegunki (w zaostrzeniu biegalam ponad 30 razy dziennie ( ͡° ʖ̯ ͡°)), mogą pojawiać się gorączki, możliwa jest również utrata wagi. Poczytaj w necie o crohnie i wzjg
@DPressed ja na początku też nie miałam, z czasem zaczęło się rozkrecac. Mam już za sobą pierwsze zaostrzenie (3 tygodnie w szpitalu, bardzo się bałam, nie rozumialam co się ze mną dzieje, pojawiło się krwawienie z jelita). Aktualnie jest lepiej, jestem na lekach immunosupresyjnych, chociaż stan zapalny ciągle jest we flaczku. Życzę Ci żeby to nie było zapalenie jelit typu cd, cu. Ale wykonaj badania. Dodatkowo można zrobić badanie kału : oznaczenie
@Wojt_ASR_: Kwilos cienki Bolek. Siedzi w pyrlandii:D
@Szejker-Szejker: zwężenia w jelicie.
@mankhoody: shit happens, ale walcz i sie nie poddawaj:)
@woj-cie: przy chorobie 60kg na 187cm. Typowy objaw czyli chudniecie po kilo, dwa na tydzień. Ciesz sie ze waga idzie twoja do gory bo przy ewentualnym ledzeniu bądź operacji startujesz z wyższego pułapu i masz lepsze rokowania
@zakowskijan72: No tak, chodzi o średnice i brak późniejszej możliwości
@ETplayer: Właśnie teoretycznie byłem u dobrego, prywatnie. Potem byłem u drugiego i po opisie badania powiedział, że nie widzi podstaw do ponownej kolonoskopii i trzeba szukać gdzie indziej. Po kilku badaniach nic nie stwierdził, a ja dałem sobie spokój z lekarzami. Obecnie jedynym objawem są bóle brzucha, ale już nie tak silne. Nie pójdę do lekarza, bo jeszcze się okaże, że jestem chory ;)