Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!

Ten post to będzie #chwalesie i #rozdajo w jednym. Otóż ukończyłem wersję demo gry typu dungeon-crawler, która na wiosnę dostępna będzie na Steamie. Z tej okazji do rozdania ma kartę podarunkową o wartości 40 złotych na platformę Steam. Na wykopalisku jest również związane z grą znalezisko (LINK) gdzie można znaleźć więcej szczegółów. Jeśli uznacie je za wartościowe, to proszę o wykop ;)

Otóż chcę opublikować własną grę na Steamie i dzisiaj ukończyłem wersję demo. W skrócie: wiem, że ta gra nie będzie hitem, bo pracowałem nad nią zaledwie parę miesięcy, przez co nie zbudowałem solidnej bazy fanów. Poza tym moje grafiki nie wyróżniają się na tyle, żeby wybić się w tym morzu gier, których powstaje teraz tak dużo. Sama gra ma być jedynie ciekawym projektem w moim programistycznym CV. W lutym obroniłem inżyniera, ale doszedłem do wniosku, że ukończony kierunek jest powiązany z zawodem, którego jednak nie chciałbym wykonywać. No i od tych kilku miesięcy pracuję nad grą, która ma mi ułatwić zdobycie pierwszej pracy. Jeszcze sporo pracy przede mną, ale to demo jest pierwszym, dużym krokiem na drodze do celu. W grze kontrolujemy drużynę bohaterów wyruszając nimi na niebezpieczne misje w poszukiwaniu złota i chwały. Gra ma dość unikalny systemem walki wykorzystujący talię z kryształami w pięciu kolorach, którymi walczymy z wrogami. Oprócz wrogów podczas eksploracji lochów natrafiamy na różnego rodzaju wydarzenia (przechodząc je wykonując testy umiejętności niczym w Dungeons & Dragons) oraz badamy różne obiekty w danej strefie (ołtarze, beczki, ogniska itp). Celem jest oczywiście pokonanie głównego bossa.

A jeśli ktoś ma ochotę pograć, to tutaj jest link do pobrania (30MB): LINK..
Tutaj zaś strona gry na Steamie LINK.
Przypominam, że jest to wersja demo i do tego testowana przez zaledwie kilka osób, więc mogą być błędy (które postaram się jak najszybciej naprawiać).

Natomiast zasady rozdajo są następujące:
1. Losowanie wśród plusujących w poniedziałek około godziny 20
2. Udział biorą wszystkie konta zarejestrowane przed datą utworzenia tego wpisu
3. Losowanie odbędzie się poprzez Mirkorandom

#gamedev #programowanie #steam #steamrozdajo
Pobierz
źródło: comment_OYvNtUz1RANvPvL39jvaXWASadiq7j4d.jpg
  • 34
@wacek_1984: Hmm ciekawe. Znajomy też myślał, że gra mu się zawiesiła, a jest pewne wydarzenie w którym test trzeba wykonać trzy razy. Poza tym nikt nie zgłaszał żeby się gra zawieszała przy wydarzeniach, ale i tak zaraz się temu przyjrzę. Dzięki za informację :)
@RPG-7: to pomyśl co ja musiałem czuć tworząc takie grafiki ;D Z tego zażenowania robiłem regularne kółka po pokoju po każdej grafice ;) Dzięki za opinię! Takie też są ważne
@Perla_Export: oprócz jednej zielonej strzałki jest jeszcze obok ikonka "przewijania". Nie wyłączysz tym całego samouczka, ale przejdziesz go znacznie szybciej. Stwierdziłem, że nie wyłączę możliwość blokowania samouczka na początku, bo zasady są nietypowe i ludzie mogliby się zniechęcić :/ No a tak to się irytują na ten samouczek ^^