Wpis z mikrobloga

Ale mnie denerwują polaczki które wyjechały do UK/Niemiec, dostali trochę euro czy tam funtów, i już się maja za bóg wie kogo. Nagle wszystko zaczyna im w Polsce przeszkadzać, od powietrza po „smutne” miny Polaków. Najlepsze jest to, ze oni myślą iż Ci Anglicy czy tam Niemcy was akceptują bo staracie się być bardziej tutejsi niż lokalsi, a prawda jest taka ze taki Anglik to bardziej szanuje pakoli czy indusow niż was polaczki. Zreszta już sam fakt, iż musieliście wyjechać z kraju bo nie potrafiliście się tutaj utrzymać pokazuje, jaki poziom sobą reprezentujecie.
#emigracja #takaprawda #polakibiedakicebulaki #uk #niemcy
  • 103
  • Odpowiedz
po „smutne” miny Polaków


@Smakoshh: ale my naprawdę mamy smutne miny. Byłem w USA kilka miesięcy na wymianie studenckiej (nie zarobiłem tam ani jednego dolara), po powrocie do Polski pamiętam jak jechałem pierwszy raz tramwajem, rozejrzałem się dookoła i pomyślałem "o masakra, jacy smutni ludzie dookoła".
  • Odpowiedz
@paulkoz: jest inaczej
moi szefowie w USA czy w Belgii to ludzie ze do rany przyloz, wysciskaja cie, zainteresuja sie, podniosa na duchu, chwala jak oszalali

moze jest to na pokaz, moze maja taki zwyczaj, ale dla mnie jak wyjechalem w 2006 do usa na jakis czas po pracy u polskiego janusza biznesu to bylo jak raj pracownika...
  • Odpowiedz
@Smakoshh: a jakim przegrywem trzeba być, żeby wybrać grę w życie level hard mając możliwość ułatwić je sobie na emigracji? Pamiętaj, że za granicę wyjeżdżają nie tylko patusy do roboty w szklarni, czy innym magazynie.
  • Odpowiedz
@Vincenzo: Level hard? to chyba dla tych, co ukończyli jakiś gownokierunek, albo nie umieją sobie radzić w życiu. Ja prowadzę własna działalność, z której mam na czysto 8-10k miesięcznie, no ale żeby tyle zarabiać to trzeba mieć trochę zapału i pomysłu na siebie.
  • Odpowiedz
no tam jest jeszcze gorzej, ale przynajmniej mają kasę i wysoki standard życia


@inspektor_erektor: te 1000euro to jest takie minimum aby tam z głodu nie umrzeć ale Polacy uwielbiają porównywać zarobki do tych w Polsce.
  • Odpowiedz