Wpis z mikrobloga

Wszyscy narzekają na agencje pracy że zatrudniają bez umowy o pracę że na dzieło że łatwo można kogoś wywalić.

Podzielę się swoją opowieścią.

2 lata temu po ciężkiej chorobie zacząłem pracę w takowym miejscu na produkcji.
Przyjęli mnie bez rozmowy o pracę bez potrzeby pisania CV (wtedy nawet tego nie potrafiłem)
ubezpieczenie było, z dnia na dzień mogłem zrezygnować jakbym się źle poczuł same plusy.

Jakże że z natury jestem ambitny to wypytywałem mechaników co tam majstrują przy formach że nadlewy likwidują.
Pewnego dnia dokładnie po 3miechach pracy zapytałem się jednego z mechaników czy nie szukają kogoś na podobne jak jego stanowisko.
Zaaranżował mi rozmowę kwalifikacyjną ze swoim szefem.
Przygotowałem CV i poszedłem i...

I się dostałem...

zakręcony jak sam #!$%@? syn pracowałem do czasu.
Trochę powymieniałem form takich od 10 do 40ton
dali mi montować część formy ważącą chyba 16ton na wtryskarkę o sile ścisku 2000ton.

3 miesiące tak pracowałem, no tak bo wygadałem się że przy #cnc w #uk robiłem.
A się wystraszyłem że mi każą obrabiarki programować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To nie było na moje zdrowie...
Ale nie co ja nie potrafię ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

I tak oto zorganizowano mi rozmowę aby iść na operatora #cnc

Ja się przygotowałem, napisałem algorytm na ewolwentę, przygotowałem zdjęcia moich wypocin, modelu kartonowego którego zaprojektowałem w 3d i częściowo wykonałem.

I #!$%@? przyjęli mnie do biura konstrukcyjnego bo byłem za dobry na operatora ich zdaniem.
I to wszystko bez #studbaza i po chorobie (°°

Myślałem że się posram ze stresu w tym biurze aż się dziwię że mnie nie wywalili ale rysunek znałem byłem w stanie go jako tako przygotować (na wymogi warsztatu) #cad znałem #nx poznałem #cam się nauczyłem

Tak oto stan się poprawił ja się nie stresuję i pracuję jako #konstruktor

Mam za sobą kilka spawanych konstrukcji, obrobionych el. aluminiowych, zregenerowanych form.

Po godzinach nawet zaprojektowałem działko automatyczne jednak bez obliczeń.

Także Historia typu #wygryw
ale jednak trochę #przegryw bo zdrowie mi nie pozwala na pracę #programowanie (,)

Ale może za jakiś czas.

Ale wracając do początku gdyby nie praca przez agencję i możliwość dostania się do dużego zakładu bez zbędnych papierologii.
Możliwe że nie dostałbym się do biura konstrukcyjnego.
  • 25