Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Dużo mówi się, że #naukaprogramowania to przyszłość, ale wszyscy przecież programistami nie zostaniemy, więc mam pytanie co według Was będzie dochodowym zajęciem w najbliższych latach?
Pytam ogólnie, a nie tylko dla siebie. Co według Was poza wspomnianymi specjalistami #it czy spawaczami, elektrykami, kasjerami itp... będzie potrzebne na rynku pracy? Niedawno widziałem jakiś nagłówek gdzieś, że 60% obecnych uczniów szkół podstawowych będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Sam się zastanawiam nad tym co będę robił po studiach (kierunek studiuję ciekawy, ale raczej nie chcę pracować w "tym"). Mam trochę zysku z #bitcoin (nie wiem czy mogę mówić "zysku" bo nic nie zrealizowałem jeszcze, więc mogę to jutro stracić), ale raczej chcę już powoli z tego wychodzić :/

Warto inwestować w jakieś kursy, książki? Kiedyś chciałbym otworzyć coś swojego, ale sam jeszcze nie wiem co chcę robić :/
#praca #pracbaza #zawod #nauka
  • 54
więc mam pytanie co według Was będzie dochodowym zajęciem w najbliższych latach?


@Sick_Bitch: Dużo mówi się, że automatyka nie dotknie zawodów miękkich. Psycholog/terapeuta, bo maszyna go nie zastąpi tak łatwo, a stan psychiczny społeczeństwa raczej się nie polepsza ;) Opiekun starszych osób, bo społeczeństwo się starzeje. Pielęgniarz/pielęgniarka i tak dalej. Nie wiem czy będzie to bardzo dochodowe, w Polsce ostatni zawód raczej nie na ten moment :D Ale na pewno są
poczytaj o AI (sztucznej inteligencji) programisci sa w czolowce odchodzacych zawodow, nie tak ze wszyscy straca prace, ale pisaniem prostych programow, wklepywaniem kodu zajmie sie AI wiec rynek mocno sie skurczy.
@Obruni: Ale te kasy ktoś serwisuje, ktoś programuje na nie soft, ktoś zbiera kasę z nich, ktoś je montuje, ktoś testuje... Mylicie pojęcia, ludzie zamiast przestać pracować (zwyczajnie być potrzebnym) to będą zmuszeni do zwiększenia swoich umiejętności bo zwykła kasjerka będzie musiała nauczyć się czegoś więcej, niż skanowania + enter + wydawanie reszty z kasy. Tak jak OP napisał, powstaną nowe zawody, chociażby z kryptowaluty jest niedosyt ATM krypto, dużo serwisów
@kk_ll: mamy rewolucje porownywalna z ta z 19 wieku, kiedy maszyny spowodowaly ze drastycznie amniejszyla sie potrzeba pracy fizycznej,Loodysci w menchesterze niszczyli maszyny, bo pozbawialy srodkow do zycia robotnikow, glownie kobiet ( tkaczek, szwaczek), ale w sumie na dobre to wyszlo, bo tani produkt zwiekszyl jego dostepnosc i ogolny dobrobyt, a te kobiety znalazly prace jako modystki- bo tanie materialy spowodawaly ze kobiety mialy nie jedna, a 5 kiecek,przce w kawiarniach,