Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Dużo mówi się, że #naukaprogramowania to przyszłość, ale wszyscy przecież programistami nie zostaniemy, więc mam pytanie co według Was będzie dochodowym zajęciem w najbliższych latach?
Pytam ogólnie, a nie tylko dla siebie. Co według Was poza wspomnianymi specjalistami #it czy spawaczami, elektrykami, kasjerami itp... będzie potrzebne na rynku pracy? Niedawno widziałem jakiś nagłówek gdzieś, że 60% obecnych uczniów szkół podstawowych będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Sam się zastanawiam nad tym co będę robił po studiach (kierunek studiuję ciekawy, ale raczej nie chcę pracować w "tym"). Mam trochę zysku z #bitcoin (nie wiem czy mogę mówić "zysku" bo nic nie zrealizowałem jeszcze, więc mogę to jutro stracić), ale raczej chcę już powoli z tego wychodzić :/

Warto inwestować w jakieś kursy, książki? Kiedyś chciałbym otworzyć coś swojego, ale sam jeszcze nie wiem co chcę robić :/
#praca #pracbaza #zawod #nauka
  • 54
@kk_ll: mamy rewolucje porownywalna z ta z 19 wieku, kiedy maszyny spowodowaly ze drastycznie amniejszyla sie potrzeba pracy fizycznej,Loodysci w menchesterze niszczyli maszyny, bo pozbawialy srodkow do zycia robotnikow, glownie kobiet ( tkaczek, szwaczek), ale w sumie na dobre to wyszlo, bo tani produkt zwiekszyl jego dostepnosc i ogolny dobrobyt, a te kobiety znalazly prace jako modystki- bo tanie materialy spowodawaly ze kobiety mialy nie jedna, a 5 kiecek,przce w kawiarniach,