Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki z #simracing, mam pewne rozterki o odpowiednią kierownicę do pc. Jak wypada głośność hałasu generowanego przez silnik FFB i zębatki w DFGT, G29 oraz T150? Słyszałem, że technologia ta sama, a najechanie na tarki budzi sąsiadów obok (te zastrzeżenia to lecą w stronę logitecha). Miałem przez 2 godziny DFGT, ale kierownica była słyszalna w salonie dwa pokoje dalej i zwróciłem właścicielowi.
also taguję #acleague, by dowiedzieć się na czym śmigacie i jak sprawuje się Wasz zestaw.
  • 14
@szczotnik: jak się nie mylę to T150 jest najcichsza, miałem przez pewien czas i było okej. Ona ma i zębatki i paski, takie dziwne połączenie, podczas gdy Logitech tylko zębatki
@szczotnik:
Teoretycznie wszystkie Logitechy będą głośniejsze od Thrustmasterów.
W praktyce w dużej mierze zależy to od stylu jazdy (czysto po asfalcie, czy rycie po tarkach i poboczach). Również istotny jest ustawiony poziom wygładzania FFB w grze.

TL;DR

@lirycznywujek: no słyszałem o wadliwych egzemplarzach, strasznie głośno o nich.

Chyba zostaje mi branie T150 z pedałami T3PA, od razu portfel tak nie ucierpi, ale martwi mnie kwestia hałasu. Trochę jestem na to wyczulony heh. W sumie zawsze można zamówić online i korzystać z 14-dniowego zwrotu.
@szczotnik: Głośno, bo zawiedzeni krzyczą najgłośniej, a potem każdy jeden głos powtarzany jest przez 10 kolejnych "papug", potem każdego znowu ileś osób powtarza, itd. Mam jednak wrażenie, że sporo osób jednak jeździ na T300 bez większego narzekania.
@szczotnik: potwierdzam że g29 jest dziwnie głośna, z początku nie wiedziałem czy tak ma być, bo stukanie jest bardzo głośne, przy najeżdżaniu na tarki czy poza drogą w AC. Ale ciągle działa więc tak pewnie ma być.
@szczotnik: Tak, czy tak, ja w tej półce cenowej nie wziąłbym chyba żadnej kiery bez gwarancji, czy to T300, czy G29. DFGT to sobie mozna w używce kupować, bo stracić te 250 aż tak nie boli jak 1200zł.