Wpis z mikrobloga

#polityka #prawo #neuropa #4konserwy #bekazpisu #dobrazamiana #bekazlewactwa #polska

PiS to partia miernot, a poniżej nowy przykład to potwierdzający ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przypomnę tylko, że do KWORUM nie są wliczani posłowie będący na sali ale którzy nie podjęli żadnej decyzji ( nie głosowali ani "za", ani "przeciw", ani "wstrzymuję się od głosu"). Taka oto definicja jest na stronach sejmu RP ( )

W głosowaniu nad zniesieniem progu dla składek na ZUS głosowali tylko senatorowie PiS, pozostali zbojkotowali głosowanie. W efekcie nie było kworum, bo 16 senatorów PiS wcześniej udało się już w pielesze domowe. Teraz trwają próby udowodnienia, że 48 jest większe od 50 - komentował na gorąco na twitterze senator niezależny Marek Borowski.
Po krótkiej przerwie prowadząca obrady wicemarszałek Maria Koc (PiS), odwołując się do zapisanej w regulaminie Senatu zasady, że „Senat podejmuje decyzje w zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów”, zarządziła liczenie obecnych na sali w trakcie głosowania. Po sprawdzeniu nagrania z głosowania okazało się, że na sali było 73 senatorów, z tym, że część nie głosowała. Zdaniem marszałek Koc, to oznacza jednak, że głosowanie było ważne.

Sprawa została już zgłoszona do prokuratury.
  • 59
@sorhu To jest z dupy tłumaczenie. Ciekawe co na to prokuratura Zera ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jak dla mnie wyjęcie karty z czytnika jest równoważne z opuszczeniem sali głosowań.
Kworum było na sali, dlatego, że o kworum nie stanowi wyjęcie kart z czytników, tylko obecność senatorów na sali.
@Kempes

Jak dla mnie wyjęcie karty z czytnika jest równoważne z opuszczeniem sali głosowań.


Jak dla mnie 2 + 2 = 5 ( ͡ ͜ʖ ͡)
@sorhu Znalazłem definicję KWORUM, która obowiązuje w niższej izbie parlamentu RP. Czyżby w wyższej izbie tegoż parlamentu obowiązywała inna definicja KWORUM?
@Ogar_Ogar Obecność na sali obrad to nie tylko przebywanie na niej osobiście ale również gotowość do brania udziału w pracach izby, a z tym się wiąże wsadzona karta do głosowania w maszynce do głosowania.
Pewnie zgłoszenie do prokuratury odrzuci polityczna prokuratura ministra Zero i sprawa trafi w końcu do sądu... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Kempes


Obecność na sali obrad to nie tylko przebywanie na niej osobiście ale również gotowość do brania udziału w pracach izby, a z tym się wiąże wsadzona karta do głosowania w maszynce do głosowania.

Poprzesz to jakimś przepisem, czy to Twoje wymysły?

No i jak wciąż powołujesz się na Regulamin Sejmu w dyskusji o Senacie (i to po zwróceniu uwagi), to ja nie widzę sensu, żeby kontynuować.
@Ogar_Ogar Czyli typowa Polska, dwie izby parlamentu i dwie różne definicję kworum... jak w lesie. Czekam na ruch prokuratury i zmianę definicji kworum w sejmie lub senacie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przypomnę tylko, że swoją obecność posłowie i senatorowie MUSZĄ potwierdzić nie tylko podpisując listę obecności przed głosowaniem i przebywając na sali plenarnej podczas głosowania ale również używając karty do głosowania w czytniku.