Wpis z mikrobloga

Niepojęte jest dla mnie jak mieszkając w b0lzce w XXI wieku można narzekać na upały. Są różne zdobycze techniki klima, wentylatory,przewiewne ubrania, lodówki z zimnymi napojami a i tak znajdą się tacy co umierają bo olaboga 30 stopni jest przez dwa tygodnie. Ile tej pory roku które względnie można nazwać w tym kraju latem mamy? 2-3 miesiące. Cała reszta to chlapa, szarówka, ciemności, ciągły deszcz. Ale hehe wystarczy się ciepło ubrać. Latem o tej porze już by dawno było jasno a ja bym sobie siedział z piwkiem przy otwartym oknie , moskitiera spełniałaby swoje zadanie, koń zwalony zero potrzeb i ogólnie czilera utopia. A tak siedzę i patrzę na jakieś martwe drzewa bez liści, które bezlitośnie oblewane są intensywnymi opadami deszczu i na samą myśl że miałbym wychodzić na tę pizgawice robi mi się słabo. Zamiast wspomnianego piwka pije jakiś obsrany lek na grypę czuje jak niebawem płuca wylecą mi gardłem bądź dupą. Smacznej kawusi jesieniarze paskudni zesrałem się.
#pogoda ##!$%@? #wysryw #zalesie
  • 90
@silnikAtrakcyjny: gdzie masz juz drzewa bez lisci? I kazdy ma inne temperatury, ktore lubi. 30 stopni to juz duzo. A klimatyzatora nie bedziesz nosil naplecach. Popracuj na zewnatrz przy 30 stopniach. Ile co roku jest udarów od slonca i gorąca? I organizm potrzebuje chlodu do regeneracji, odpoczynku. Powiedz rolnikowi na polu, ze moze skorzystać z klimatyzatora albo osobie pracującej na dachu. Dodatkowo klimatyzacja to problemy zdrowotne. Wychodzisz z chlodnego na upal,
@silnikAtrakcyjny: aha, jeszcze jedno mylisz jak wiekszośc temperaturę z naslonecznieniem i dlugoscia dnia. W kazdym miejscu na Ziemi rocznie jest tyle samo dnia co nocy. Na rowniku masz o 18 ciemno, o 6 jasno codziennie. Im dalej od rownika tym wieksze różnice miedzy najkrotszym i najdłuzszym dniem. No i na rowniku nie masz brzasku i zmierzchu. Tam to jak brzytwa uciął. Jasno, jasno, jebut ciemno. Nie ma tak, ze po zachodzie
@silnikAtrakcyjny: W Polsce jest niesamowita susza, a nie że pada. 10-15 lat temu taka pogoda jak wczoraj była latem w sierpniu- no może trochę cieplej bo zamiast 10 to 15 stopni C. Poza tym jak siedzisz w domu to może te 30 stopni jest spoko- optymalnie to maks 25 stopni i więcej opadów. Poza tym teraz też jest idealna pogoda na bieganie czy ćwiczenie na zewnątrz. Co to problem kupić sobie
@goparys: nie było takich ekstremów i padało więcej deszczu.- może nie 10 lat, ale 13-20 lat temu. Pamiętam zawsze zawód za dzieciaka, że większa część wakacji słaba, bo padał deszcz i było chłodno, przez co się siedziało w domu i nie można było sobie nawet popływać w rzece czy w jeziorku. Dodatkowo jesień to były częste wichury i prawdziwy deszcz, a nie mżawka jak teraz, no i zimy mroźne ze śniegiem,
  • 44
@silnikAtrakcyjny wreszcie temperatura do życia, a nie #!$%@? 30 stopni, niczego się nie chce bo gorąc, pełno komarów i innego gówna lata. Może lato jest fajne jak siedzisz w klimatyzowanej piwnicy i #!$%@? czipsy i batony, albo lezysz na plazy i zaraz wskoczysz sobie do morza sie popluskac, ale jak trzeba wyjść na te słońce? Albo jeszcze lepiej, coś robić na zewnątrz? Tragedia
@silnikAtrakcyjny: O, znalazł się typowy odklejeniec żyjący w trybie klima w domu-klima w wozie-klima w biurze, dla którego upał to fajna sprawa, bo ma z nim styczność tylko na podziemnym parkingu, we własnym garażu lub w weekend nad wodą.

Jęczysz, jakbyśmy mieli tu z 10 miesięcy deszczu i szarówy jak w jakiejś Anglii czy Wyspach Owczych. Za nami najcieplejszy wrzesień od 100 lat, gdzie w Warszawie temperatura tylko raz "spadła" do